Luxoft stawia na Wrocław

Dodał , 16 December, o 04 : 28 AM Drukuj

Luxoft stawia na Wrocław

Wrocławiowi przybył kolejny inwestor oferujący zatrudnienie dla pracowników branży IT. Do końca 2013 roku firma Luxoft planuje zatrudnić w stolicy Dolnego Śląska stu specjalistów.

Podczas przedstawienia inwestora, prezydent Rafał Dutkiewicz nie krył zadowolenia, że w czasach, w których polskie miasta boją się bezrobocia, Wrocławiowi udało się ściągnąć do siebie kolejnego pracodawcę.

Luxoft to międzynarodowa firma z korzeniami rosyjskimi, jeden z liderów branży ITO w Europie Środkowo – Wschodniej. Posiada kilkanaście oddziałów na całym świecie zatrudniających blisko 5,6 tys. osób, m.in. w Polsce, Rosji, na Ukrainie, w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Stanach Zjednoczonych.

Firma powstała w 2000 r. Obecnie obsługuje ponad 100 klientów, spośród których ok. 30 proc. to firmy z listy Fortune 500. Do kluczowych klientów firmy zaliczają się m.in. Dell, Deutsche Bank, Boeing, UBS, Avaya czy IBM. Sprzedaż usług Luxoft kierowana jest przede wszystkim do klientów ze Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii.

Luxoft oferuje usługi z zakresu outsourcingu IT dla firm funkcjonujących w branży finansowej, turystycznej, motoryzacyjnej, telekomunikacyjnej, energetycznej i technologicznej.

Przemysław Berent, reprezentant inwestora, przedstawiając firmę, odpowiedział również na pytanie – czym kierowano się w zarządzie, wybierając właśnie Wrocław jako lokalizację swojego drugiego oddziału w Polsce?

Berent wskazał kilka czynników:

*Rozwinięta infrastruktura komunikacyjna, biurowa i teleinformatyczna

*Dobrze rozwinięty rynek pracy IT

*Bliskość klienta

*Znajomość rynku

*Lokalny oddział ABSL

*Doskonałe relacje z ARAW i UM

We Wrocławiu poszukiwani będą specjaliści, którzy mają min. 3-5 lat doświadczenia w:

*Programowaniu (Programista: Java, .Net, Oracle, Informatica)

*Testowaniu (Tester Oprogramowania: ISTQB)

*Projektowaniu systemów informatycznych (Architekt)

*Zarządzaniu projektami (Kierownik Projektu: PMI, Prince2)

*Agile (Scrum Master)

Co Luxoft oferuje pracownikom:

*Szerokie możliwości rozwoju

*Możliwość rotacji do nowych projektów z różnych branż – ponad 1 pracowników otrzymała propozycje nowej roli w innym projekcie

*Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet benefitów

*Starannie dobrana kadra zarządzająca, z wieloletnim doświadczeniem w firmach takich jak Procter&Gamble, HP, CapGemini, czy IBM

*Nowoczesne podejście do zarządzania potencjałem ludzkim, gdzie nacisk kładzie się na indywidualności i dużą ilość nieformalnych interakcji pomiędzy pracownikiem a przełożonym, czego też wymaga Generacja Y

*Nacisk na ‚miękkie’ aspekty pracy – szkolenia z tego zakresu, wspieranie innowacyjności, polityka otwartych drzwi

*Zespół HR, wydzielony z Rekrutacji, skupiony na budowaniu zaangażowania pracownika w codzienne życie firmy i jej rozwój

Luxoft Poland

Luxoft Poland rozpoczął działalność jesienią 2010 r. w Krakowie. Polski oddział Luxoft stanowi jedno z największych centrów firmy, specjalizujących się w obsłudze klientów z branży bankowości inwestycyjnej. Przez dwa lata funkcjonowania na lokalnym rynku, firma zwiększyła zatrudnienie od kilkunastu do ok. 240 pracowników w listopadzie 2012 r. Do marca 2013 r polski oddział planuje osiągnąć liczbę 300 zatrudnionych. Pracownicy polskiego oddziału zajmują się opracowaniem, utrzymaniem i rozwojem m.in. platform i systemów dla branży bankowej oraz bankowości internetowej. Firma nagrodzona wieloma prestiżowymi wyróżnieniami, w tym m.in. tytułem “IT Outsourcing Project of the Year”.

Źródło: wroclaw.pl

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • Dodaj do ulubionych
 • Wykop
 • email
 • Blogger.com
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • LinkedIn
 • Mój biznes
 • PDF

Teksty Artykuły , , ,

Zobacz także

Dodaj swój komentarz