Jak szybko sprzedać mieszkanie we Wrocławiu?

Dodał , 23 February, o 05 : 46 AM Drukuj

Jak szybko sprzedać mieszkanie we Wrocławiu?

Właściciele mieszkań chcący sprzedać swoją nieruchomość w szybkim czasie i za maksymalną możliwą do osiągnięcia cenę stoją przed niezwykle trudnym zadaniem. Na jednego klienta zainteresowanego zakupem mieszkania przypada blisko 40 ofert gotowych mieszkań.

Najtrudniejsze zadanie stoi przed właścicielami kawalerek oraz mieszkań większych niż 3 pokojowe, gdyż te typy lokali cieszą się najmniejszym zainteresowaniem wśród kupujących. Jedynie 20% wszystkich Klientów w 2012 roku było zainteresowanych zakupem kawalerki (10%) czy mieszkania 4 pokojowego i większego ( 10%). Największym zainteresowaniem cieszyły się mieszkania 2 pokojowe, których zakupem zainteresowany był co drugi Kupujący we Wrocławiu oraz 3 pokojowe co trzeci. Właśnie w segmencie mieszkań 2- i 3- pokojowych konkurencja pomiędzy sprzedającymi jest największa, co bezpośrednio wpływa na wydłużenie się procesu sprzedaży oraz obniżanie cen.

Jak przygotować się do sprzedaży mieszkania?

Z przeprowadzonych badań wynika, że ponad 95% osób poszukujących rozpoczyna proces zakupu mieszkania od przeglądania ofert zamieszczonych w Internecie.
To właśnie w portalach prezentujących oferty prywatne oraz w branżowych portalach nieruchomościowych (np. www.nieruchomosci.com.pl) klienci dokonują pierwszej selekcji interesujących ich ofert pod względem lokalizacji, wielkości i ceny.
Właściciele mieszkań mają kilka sekund, aby ich mieszkanie, a dokładniej pierwsze zdjęcie umieszczone w ofercie zainteresowało oglądającego i wyróżniało się spośród innych. Bez względu na to czy sprzedajemy sami czy za pośrednictwem biura nieruchomości decydujące znaczenie ma wygląd mieszkań, a dokładnie jak przygotowane jest do sprzedaży.


Hasło marketingowe wymyślone przed wielu lat przez Jacka Trout’a „wyróżniaj się albo zgiń” nabiera w obecnej sytuacji na wrocławskim rynku nieruchomości nowego wymiaru. Jeżeli zależy nam na szybkiej sprzedaży za maksymalną możliwą do osiągnięcia cenę nasze mieszkanie musi wyróżnić się spośród innych, musi wzbudzać zainteresowanie inaczej będziemy zmuszeni do obniżania ceny oraz czekania na klientów miesiącami.

Zróbmy zdjęcia naszego mieszkania i popatrzmy na nie oczami klienta. Spójrzmy na mieszkanie jak na produkt – czy sami bylibyśmy zainteresowani jego zakupem – mówi Ewa Bryl z firmy Home Staging Wrocław specjalizującej się w przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży i do wynajęcia.

Główne zasady przygotowania mieszkania do sprzedaży

Pamiętajmy o tym, aby zaprezentować pełen potencjał naszego mieszkania, aby pokazać jak najwięcej przestrzeni i światła. Zmieńmy jego charakter z „do mieszkania” na „do sprzedaży”.
Rozpocznijmy od dokładnego posprzątania, często „odgruzowania” mieszkania ze zbyt dużej ilości elementów dekoracyjnych, bądź też nawet mebli. Pochowajmy nasze osobiste rzeczy tj. zdjęcia czy pamiątki, zdepersonalizujmy mieszkanie tak aby każdy mógł w im wyobrazić siebie. Zadbajmy o jak najlepsze oświetlenie pomieszczeń zarówno światłem naturalnym, jak i sztucznym – kontynuuje
Ewa Bryl z www.hs-wroclaw.pl

Kolejnym etap to drobne naprawy. Podokręcajmy wszystkie klamki i uchwyty, doklejmy listy przypodłogowe, naprawmy cieknący kran. Niech stan techniczny naszej nieruchomości i jej wygląd nie ułatwia negocjacji cenowych klientom. Zneutralizujmy kolory. Jaskrawe czy mocne kolory jak np. czerwień nam osobiście mogą się podobać, ale naszym zadaniem jest aby kolorystyka podobała się jak największej liczbie Klientów. Przemalujmy wymagające tego ściany na jasne odcienie beżu, szarości czy błękitu. Nadajmy pomieszczeniom konkretne funkcje pokój dzienny, sypialnia, gabinet.

Na sam koniec udekorujmy mieszkanie. Pamiętajmy, że liczy się pierwsze wrażenie, a kilka dodatków może sprawdzić, że wnętrze będzie przytulniejsze. Sprawi to, że Klient poczuje się w nim jak w domu, z którego nie będzie chciał już wyjść

Przygotowując ofertę mieszkania do zamieszczenia w Internecie spróbujmy zrobić jak najlepszej jakości zdjęcia pokazujące całe pomieszczenia, a nie jedynie kadr umywalki w łazience czy kawałek stołu i krzeseł w pokoju. Narysujmy również zwymiarowany rzut nieruchomości, tak aby klienci nie musieli domyślać się rozkładu i wielkości pomieszczeń czy umiejscowienia okien i drzwi. Dokładnie opiszmy standard wykończenia mieszkania oraz jego lokalizację.

Przygotowanie mieszkania do sprzedaży to pierwszy etap całego procesu, jeżeli poświęcimy mu wystarczająco dużo uwagi zaoszczędzimy wiele czasu, a co najważniejsze pieniędzy.

Michał Michałowicz

Odwiedzaj wszystkie portale GRUPY BIZNES

Biznes DolnośląskiBiznes ŚląskiBiznes Wielkopolski, Biznes PomorskiBiznes Mazowiecki

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • Dodaj do ulubionych
 • Wykop
 • email
 • Blogger.com
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • LinkedIn
 • Mój biznes
 • PDF

Teksty Aktualności , , , , ,

Zobacz także

Dodaj swój komentarz