Inauguracja nowego roku akademickiego: świętuje UE i inne uczelnie

Dodał , 2 October, o 00 : 23 AM Drukuj

Inauguracja nowego roku akademickiego: świętuje UE i inne uczelnie

W Auli Leopoldina w Gmachu Głównego Uniwersytetu Wrocławskiego miała miejsce uroczysta inauguracja roku akademickiego 2013/2014. Obok Uniwersytetu Ekonomicznego w uroczystościach wzięli udział rektorzy wszystkich wrocławskich uczelni publicznych.

Oprócz rektorów i pracowników naukowych, na sali obecni byli również politycy krajowi i samorządowi m.in. Ewa Wolak, Grzegorz Schetyna, Józef Pinior czy Ilona Antoniszyn-Klik. Obecni byli również politycy z Dolnego Śląska: prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, wojewoda Aleksander Marek Skorupa oraz marszałek Rafał Jurkowlaniec. Nie zabrakło przedstawicieli wojska, kościoła i najważniejszych instytucji krajowych i samorządowych. – To wyjątkowe wydarzenie pokazuje jak ogromny potencjał ma środowisko akademickie naszego miasta i jakim znaczącym ośrodkiem naukowym i edukacyjnym jest Wrocław. Życzę wszystkim studentom i doktorantom, aby jak najlepiej umieli wykorzystać wiedzę naszych profesorów – mówił podczas inauguracji prof. Roman Kołacz, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego.

Jeszcze przed uroczystością wspólną, w której wzięło udział 10 uczelni publicznych miała miejsce inauguracja na Uniwersytecie Ekonomicznym. Odbyła się ona o godzinie 12.00 w Sali Audytoryjnej Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu przy ulicy Kamiennej 43-59. Przypominano, że w nowym roku akademickim 2013/2014 na UE studia stacjonarne i niestacjonarne I i II stopnia rozpocznie 4,4 tys. studentów. Na 4 wydziałach: Nauk Ekonomicznych; Zarządzania, Informatyki i Finansów; Inżynieryjno-Ekonomicznym oraz Ekonomii, Zarządzania i Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu łącznie kształcić się będzie blisko 15 tysięcy studentów. – W tym roku Uczelnia przygotowała bardzo bogatą ofertę studiów. Uruchomione zostały dwa nowe kierunki: Logistyka, niestacjonarne studia I stopnia na Wydziale Zarządzania Informatyki i Finansów oraz Turystyka – studia stacjonarne i niestacjonarne I i II stopnia na Wydziale Ekonomii Zarządzania i Turystyki. Jak co roku, największą popularnością cieszy się kierunek „Finanse i rachunkowość” prowadzony na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów – wyliczała Jolanta Nowacka, rzecznik prasowy UE we Wrocławiu.

Na słuchaczy studiów podyplomowych czeka z kolei 80 kierunków, w tym 12 zupełnie nowych. – Ponadto przygotowaliśmy 100 różnego rodzaju szkoleń pogrupowanych w 18 obszarach tematycznych. Największym zainteresowaniem cieszą się: Kierowanie zespołem, Narzędzia arkusza kalkulacyjnego stosowane w controllingu, Podstawy zarządzania projektami, Socjotechnika i psychomanipulacje w biznesie, Wycena spółek i zarządzanie wartością i Zarządzanie kosztami przedsiębiorstwa. Na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym uruchomione zostały bezpłatne studia doktoranckie w dziedzinie nauk rolniczych w zakresie technologii żywności i żywienia – mówiła Jolanta Nowacka.

Podkreślano, że z roku na rok rośnie zainteresowanie cudzoziemców studiowaniem na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Jolanta Nowacka: – W tym roku przyjęliśmy kolejnych 89 nowych studentów. Kształcą się u nas nie tylko obywatele krajów członkowskich Unii Europejskiej ale także ci z najdalszych zakątków świata m.in. z Angoli, USA, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Turcji, Wietnamu i Chin.

autor: Patryk Młynek/Biznes Dolnośląski

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • Dodaj do ulubionych
 • Wykop
 • email
 • Blogger.com
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • LinkedIn
 • Mój biznes
 • PDF

Teksty Aktualności , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zobacz także

Dodaj swój komentarz