BNY Mellon otwiera nowe biuro Globalnego Centrum Usług we Wrocławiu

Dodał , 20 November, o 00 : 51 AM Drukuj

BNY Mellon otwiera nowe biuro Globalnego Centrum Usług we Wrocławiu

Londyn i Wrocław, 18 listopada 2013 r. — Firma BNY Mellon, będąca globalnym liderem w dziedzinie zarządzania inwestycjami i usług inwestycyjnych, dokonała oficjalnego otwarcia nowego biura swojego Globalnego Centrum Usług (Global Delivery Centre — GDC) we Wrocławiu.

Przeprowadzka do nowoczesnego biurowca Aquarius Business House na skrzyżowaniu ulicy Swobodnej i Borowskiej stanowi istotną część wartej 20 mln USD inwestycji dokonanej przez spółkę BNY Mellon we wrocławskim GDC — w powierzchnię biurową, infrastrukturę i technologię.

BNY Mellon kontynuuje swój program rekrutacyjny we Wrocławiu zgodnie z zapowiedziami z marca 2012 r. W ciągu ostatnich 12 miesięcy spółka stworzyła 150 miejsc pracy, a obecnie zatrudnia ponad 350 osób. Pracownicy wrocławskiego centrum zajmują wymagające wysokich kwalifikacji stanowiska, głównie w dziedzinie księgowości funduszy i operacji inwestycyjnych. Nowa siedziba o powierzchni 6000 m2 może pomieścić ponad 600 pracowników.

Do honorowych gości ceremonii otwarcia, która odbyła się dzisiaj po południu, należeli: Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, Michael Cole-Fontayn, Prezes na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA), oraz Jim McEleney, Dyrektor ds. operacyjnych BNY Mellon w regionie EMEA. Przyjechali oni do Wrocławia z europejskiej centrali firmy w Londynie, aby zainaugurować działalność nowej siedziby w ramach ceremonii przecięcia wstęgi.

– Bardzo się cieszymy z tego, że jesteśmy częścią tego wspaniałego miasta — powiedział Michael Cole-Fontayn. – Nasza nowa siedziba pozwala nam niemal podwoić liczbę zatrudnianych tam pracowników. Wrocław dysponuje wyjątkowo wykwalifikowaną bazą pracowników oraz jednym z najlepszych uniwersytetów w całym kraju. W miarę rozwoju będziemy oferować tutejszym absolwentom i specjalistom nowe możliwości pracy, szkoleń i rozwoju zawodowego.

– To dzięki naszemu wyjątkowemu wrocławskiemu zespołowi możemy świadczyć wysokiej jakości usługi, z których jesteśmy znani na całym świecie — dodał Martin Ring, dyrektor zarządzający centrum usług BNY Mellon we Wrocławiu. „Dlatego chciałbym przy tej okazji serdecznie podziękować naszym pracownikom za ich ogromny wkład w założenie Globalnego Centrum Usług we Wrocławiu, stanowiącego integralną część naszej infrastruktury obsługi klienta. Czuję się zaszczycony, mogąc pracować z tak wybitnym zespołem, i z optymizmem patrzę w przyszłość.

Firma BNY Mellon, zatrudniająca ponad 50 000 osób w 36 krajach, w tym 9 000 pracowników w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, zajmuje się zarządzaniem aktywami finansowymi klientów oraz ich obsługą na 100 rynkach na całym świecie.

W marcu 2012 r. spółka mianowała Wrocław piątym z sześciu swoich Globalnych Centrów Usług. Pozostałe centra są zlokalizowane w Pittsburghu, w Nowym Jorku, w Manchesterze oraz w Pune i Chennai.

źródło: BNY Mellon Company

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • Dodaj do ulubionych
 • Wykop
 • email
 • Blogger.com
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • LinkedIn
 • Mój biznes
 • PDF

Teksty Firmy Aktualności , , , , , ,

Zobacz także

Dodaj swój komentarz