Najnowszy numer Biznesu Dolnośląskiego już na rynku!

Dodał , 12 January, o 11 : 14 AM Drukuj

Najnowszy numer Biznesu Dolnośląskiego już na rynku!

W najnowszym numerze Biznesu Dolnośląskiego piszemy o Centrach Usług Biznesowych działających w regionie, zastanawiamy się kto kupuje dolnośląskie pałace, rozmawiamy też z ciekawymi osobistościami regionu. W tym numerze są to m.in. prof. Jerzy Langer, Iwona Krawczyk oraz Rafał Dutkiewicz. Polecamy także relację ze spotkania Loży Dolnośląskiej Business Centre Club z premierem Piechocińskim oraz fotorelację z V Debaty Biznesu Dolnośląskiego.

Międzynarodowe korporacje na siedziby swoich zagranicznych centrów usług biznesowych, które obsługują ich klientów w najdalszych zakątkach świata wybierają coraz częściej wschodzące kraje Dalekiego Wschodu – Indie, Bangladesz, Chiny oraz kraje naszego regionu, w tym Polskę. Dlaczego takie marki jak IBM, Google, HP czy PwC zdecydowały się działać na Dolnym Śląsku, a także – co region może na tym zyskać lub stracić w dłuższej perspektywie, zastanawiamy się wraz z naszymi ekspertami w tekście „Dolnośląskie centra usług wspólnych. Duży biznes, mały koszt”.

W numerze prezentujemy również nasz drugi raport: „Dolnośląski biznes pałacowy”, w którym piszemy o licznych pałacach, zamkach czy zabytkowych rezydencjach czekających na nowych nabywców. Nieruchomości te usytuowane są na obszarze całego województwa, często w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach. Dolny Śląsk jest regionem, który ma najwięcej tego typu obiektów w Polsce, ale są to często obiekty zaniedbane i zapomniane. W raporcie przedstawiamy co, od kogo  i za ile można jeszcze kupić, a także podajemy przykłady firm, które już zainwestowały w zabytki i nieźle na tym zarabiają.

Pozostając przy nieruchomościach, podajemy także laureatów konkursu organizowanego przez Zarząd Wrocławskiego Oddziału Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa na najlepszą budowę Dolnego Śląska, a także piszemy nieco szerzej o samych realizacjach, które wzięły udział w konkursie.

W dalszej części magazynu relacjonujemy kolejną z naszych debat (debatę inwestycyjną), w której wzięli udział tak znamienici goście jak Tomasz Tykierko, prezes zarządu Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej, Monika Pilch, prezes zarządu CaseTech Polska, Jacek Lis, site manager fabryki koncernu BASF w Środzie Śląskiej, Andrzej Jamrozik, dyrektor ANR OT we Wrocławiu, Iwona Makowiecka z Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz amerykański biznesmen Mike Whitney, właściciel winnicy Adoria znajdującej się nieopodal Sobótki.

Mike Whitney udzielił nam ciekawego wywiadu, w którym opowiedział o swoim wieloletnim pobycie w Polsce, zaletach posiadania własnej winnicy oraz przewidywał, że polskiego wina będzie coraz więcej.

Rozmawialiśmy też z prof. Jerzym Langerem, prezesem Wrocławskiego Centrum Badań EIT +. Prof. Langer opowiadał o znaczącej roli, jaką do odegrania ma instytucja, której szefuje, a także zapewniał, że z polską innowacyjnością wcale nie jest tak źle jak się powszechnie sądzi.

Kolejnym naszym tematem ze styku świata nauki i biznesu są patenty. Z prof. Romanem Kołaczem, rektorem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu rozmawialiśmy o zwiększającej się liczbie patentów (wg raportu Urzędu Patentowego RP Uniwersytet Przyrodniczy z 72 patentami zajmuje trzecie miejsce w kraju) i o korzyściach płynących z ich komercjalizacji.

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz również pojawił się na naszych łamach. Rozmawialiśmy o Wrocławiu w 2016 roku w kontekście projektu „Europejska Stolica Kultury ”. Prezydent przedstawił nam swoją wizję tej inicjatywy i zaprezentował cele, które jej przyświecają. Pytaliśmy go też o jego dalszą karierę polityczną i ewentualną emeryturę.

Iwona Krawczyk, prezes Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości także udzieliła nam wywiadu. Z tekstu dowiemy się jaka jest specyfika KSSEMP oraz co oferuje potencjalnym inwestorom.

Niezwykle interesujące są teksty eksperckie. Rafał Holanowski, prezes Supra Brokers pisze o zarządzaniu ryzykiem. Jego tekst pt. „Supra Brokers. Kompetentny Risk Manager” jest drugą częścią cyklu o zarządzaniu ryzykiem w przedsiębiorstwie, a Marcin Kowalski, wiceprezes zarządu Sudeckiego Związku Pracodawców przedstawia możliwości jakie daje przedsiębiorcom nowa perspektywa finansowa UE i związane z nią dotacje na przedsiębiorczość i innowacyjność – tekst pt.„Euro-szanse dla firm”.

Oprócz stałych rubryk z newsami, relacjami imprez branżowych i patronatami, nie zapominamy o historii biznesu dolnośląskiego. W bieżącym numerze przedstawiamy sylwetkę Christiana Hansena, winiarza, restauratora i wizjonera, który dla przedwojennego Wrocławia i branży winiarskiej był tym, kim dla warszawskiej branży cukierniczej był Antoni Kazimierz Blikle.

Zachęcamy do nabywania i czytania naszego magazynu!

Biznes Dolnośląski dostępny jest we wszystkich salonach EMPiK na terenie Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Nasi czytelnicy mogą też zamówić magazyn bez wychodzenia z domu, wystarczy zaprenumerować pismo. Kto chciałby zamówić pojedyncze wydanie kwartalnika może się kontaktować bezpośrednio z redakcją: biuro@www.biznesdolnoslaski.pl, +48 733 988 370.

Polecam i zapraszam!

Patryk Młynek

redaktor naczelny

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • Dodaj do ulubionych
 • Wykop
 • email
 • Blogger.com
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • LinkedIn
 • Mój biznes
 • PDF

Teksty Polecamy Promowane Zapowiedzi i relacje Otoczenie Biznesu , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zobacz także

Dodaj swój komentarz