Przeprowadzka międzynarodowa – jak uniknąć problemów?

Dodał , 1 March, o 12 : 32 PM Drukuj

Przeprowadzka międzynarodowa – jak uniknąć problemów?

Przeprowadzka do innego miasta może być dużym wyzwaniem, tym bardziej przeniesienie się za granicę wymaga odpowiedniego przygotowania i sprawnej organizacji.

Przygotowania do przeprowadzki najlepiej rozpocząć od wybrania odpowiedniej firmy, która zajmie się realizacją takiego zadania. Dzięki temu będzie można zorientować się w zakresie dostępnych usług. Na przykład dobre firmy przeprowadzkowe pomagają już na etapie pakowania. np. dostarczają odpowiednich materiałów niezbędnych w celu prawidłowego zabezpieczenia wszystkich rzeczy.

Oszacowanie wielkości ładunku

Czym wcześniej uda się zaplanować ilości zabieranych rzeczy, tym lepiej. Pozwoli to na oszacowanie kosztów przeprowadzki, jednocześnie umożliwi lepszą współpracę z firmą, która zajmie się transportem. Dzięki temu będzie można zaopatrzyć się w odpowiednią ilość kartonów. Jednocześnie trzeba liczyć się z tym, że firma musi wiedzieć jaki samochód wybrać do transportu oraz ilu ludzi oddelegować do załadunku rzeczy.

W przypadku problemów z określeniem liczby niezbędnych kartonów warto również poprosić o wskazówki firmę przeprowadzkową. Jej pracownicy powinny posiadać odpowiednie doświadczenie, które pozwoli na udzielenie przydatnej porady.

Generalne porządki

Przeprowadzenie generalnych porządków to dobry sposób na przygotowanie się do przeprowadzki, zwłaszcza w przypadku osób, które posiadają dużo rzeczy i mają problemy z wybraniem tych, które chcą zabrać ze sobą. Przed rozpoczęciem pakowania najlepiej pozbyć się zbędnych rzeczy, np. nieużywanych przedmiotów, starych pamiątek, zużytych ubrań.

Jednocześnie warto się zastanowić, co zabrać, a co zostawić. Trzeba brać pod uwagę, że transport na długie dystanse jest kosztowny, a w nowym miejscu zamieszkania na pewno są sklepy, w których można kupić wiele niezbędnych rzeczy, np. talerze, czy ręczniki. Dlatego przy wyborze rzeczy do zabrania, warto brać pod uwagę ich użyteczność oraz wartość.

Warto również zastanowić się nad zabraniem takich rzeczy jak meble, czy sprzęt AGD.

Delikatne przedmioty

Wśród przewożonych rzeczy na pewno znajdzie się wiele delikatnych przedmiotów, które będą mogły stosunkowo łatwo ulec uszkodzeniu. W czasie pakowania takich przedmiotów trzeba pamiętać o tym, żeby:

 • zawinąć je w materiał ochronny, np. folię bąbelkową,
 • umieścić na kartonach odpowiednie oznaczenia,
 • rośliny doniczkowe przewozić w specjalnych, przeznaczonych do tego celu kartonach.

W przypadku braku niezbędnych materiałów np. naklejek ostrzegawczych, zawsze warto prosić o pomoc firmę przeprowadzkową, która powinna dysponować takimi materiałami.

Przygotowanie mebli

Odpowiednie przygotowanie mebli nie będzie wcale łatwym zadaniem, zwłaszcza jeśli są one duże i ciężkie. Należy je przede wszystkim pozbawić ruchomych elementów i w miarę możliwości zdemontować. W ten sposób będą łatwiejsze do wyniesienia, a także zajmą mniej miejsca w czasie transportu. Trzeba je również zabezpieczyć przed uszkodzeniem w czasie przenoszenia i przewożenia.

Podobne przygotowania dotyczą także różnego rodzaju sprzętu AGD. Przede wszystkim nie można zapomnieć o wcześniejszym rozmrożeniu zamrażarki oraz lodówki, z których również trzeba wyjąć półki.

Jak wybrać firmę przeprowadzkową?

Współpraca z dobrą firmą sprawi, że przeprowadzka będzie dużo mniej stresująca. Warto wybrać doświadczone przedsiębiorstwo. W przypadku tak skomplikowanego zadania zdecydowanie najlepiej decydować się na współpracę z profesjonalistami – w końcu powierzymy im wiele cennych przedmiotów, które maja wartość materialną, ale także sentymentalną.

Ubezpieczenie OC

Firma przeprowadzkowa musi posiadać ubezpieczenie OC. Duże znaczenie będzie miał zakres takiego ubezpieczenia. Przeprowadzka za granicę będzie wymagała polisy obowiązującej w ruchu międzynarodowym, dodatkowo OC musi również koniecznie obejmować transport. Taka polisa gwarantuje przede wszystkim pokrycie kosztów uszkodzonych lub utraconych rzeczy, jeśli do takiego wydarzenia dojdzie z winy firmy. Jest to więc zabezpieczenie w sytuacji wypadku drogowego lub kradzieży.

Koszty

Koszty przeprowadzki międzynarodowej są trudne do określenia, ponieważ zależą od szeregu czynników, głównie od odległości, ale także od kraju docelowego, ilości przewożonych rzeczy, a nawet terminu przeprowadzki. Dlatego ceny takich przeprowadzek są ustalanie indywidualnie dla każdego klienta. W czasie poszukiwań firmy, warto wysłać zapytanie do kilku różnych przedsiębiorstw, co pozwoli zorientować się w szacunkowych kosztach.

Artykuł przygotowała firma Elektron-Trans z Gdyni zajmująca się krajowymi i międzynarodowymi przeprowadzkami: http://www.elektron-trans.pl

Redakcja

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • Dodaj do ulubionych
 • Wykop
 • email
 • Blogger.com
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • LinkedIn
 • Mój biznes
 • PDF

Teksty Polecamy Firmy Firmy usługowe Aktualności

Zobacz także

Dodaj swój komentarz