Dlaczego osłony balkonowe czyli kilka słów o ich przydatności

Dodał , 5 March, o 06 : 01 AM Drukuj

Dlaczego osłony balkonowe czyli kilka słów o ich przydatności

Instalacja osłony balkonów wydaje Ci się niedorzeczna? Uważasz, że jej montaż jest niepotrzebny? Spokojnie, jeśli tak to należysz do większości ale… do czasu! Przeczytaj poniższy tekst a zobaczysz jak wiele od nich zależy!

Inwestycja niepotrzebna czy nie?

Na pierwszy rzut oka po co je kupować… Przecież miliony osób w naszym kraju żyją bez nich i funkcjonują w miarę normalnie. Właśnie, słowo klucz to W MIARĘ. Posiadanie balkonu, wiąże się bowiem z wieloma niedogodnościami, o istnieniu których pewnie zdajesz sobie sprawę. Czy jednak wiesz o tym że większości z nich można zaradzić właśnie dzięki osłonom balkonowym?

Powody, dla których warto zdecydować się na osłony balkonów:

 1. Wścibscy sąsiedzi… Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem domku jednorodzinnego, to zapewne wiesz ile kosztuje Cię wyjście na balkon. Czegokolwiek byś nie robił, zawsze staniesz się centralnym obiektem do obserwacji dla swoich sąsiadów. Co wobec tego warto zrobić? Najlepiej powiedzieć MAM JUŻ DOśĆ i zakupić osłony balkonu. Gwarantują Ci one spokój, wygodę i – przede wszystkim – własną prywatność.
 2. Lato, słońce i wysoka temperatura. Jeśli Twój balkon jest nakierowany na wschód lub zachód, to pewnie miałeś już do czynienia z ogromnym upałem, który pojawia się każdorazowo (szczególnie w okresie letnim) gdy pada na niego światło słoneczne.
  Wyjście na balkon i delektowanie się pięknem otaczającego świata jest wtedy niemożliwe. Dzięki osłonom balkonowym nie będziesz już ograniczony przez kaprysy Słońca a wręcz przeciwnie – będziesz mógł delektować się otaczającą przyrodą o każdej porze dnia. Nawet tej najgorętszej!
 3. .. Tak, te na pierwszy rzut oka piękne i niewinne stworzenia w rzeczywistości mogą narobić sporo szkód. Być może ogląda się je przyjemnie, ale nie łudźmy się – to co po nich zostaje to prawdziwy bałagań. Odchody i inne pozostałości po nich to prawdziwe wyzwanie, z którym niestety musisz sobie radzić każdego dnia i to szczególnie w lecie. Osłona balkonu jest w tym wypadku niezbędna. Ochroni Twój balkon przed ptakami ale też różnego rodzaju insektami.
 4. Pewnie już nie raz sprzątałeś swój balkon z różnego rodzaju zniszczonych przez wiatr doniczek, kwiatów itd. Jeśli dodatkowo Twój balkon jest nakierowany na stronę zachodnią lub północno – zachodnią to naprawdę szczerze Ci współczujemy. Jednak jeśli zdecydujesz się na osłony balkonów ten problem zwyczajnie minie. W ten sposób nie tylko ochronisz swój balkon ale też okna, które jak wiadomo są mało odporne na uderzenia.
 5. W tym punkcie należy podkreślić bardzo istotną zaletę osłon balkonowych. Chodzi tu oczywiście o bezpieczeństwo naszych dzieci, które nieopatrznie wchodzą między szczebelki zaklinowując się bądź też – wypadając na zewnątrz. O niebezpieczeństwie z tym związanym dowiadujemy się szczególnie wtedy gdy dochodzi do jakiegoś poważnego wypadku. Co wtedy? Wszędzie płacz i lament a tymczasem wystarczyło zainwestować w bezpieczne osłony balkonów. Ich zamontowanie gwarantuje nam, że nasze dzieci nie wypadną na zewnątrz.
 6. To samo dotyczy naszych pupili. Pies czy kot jest znacznie mniejszy od człowieka i o wiele łatwiej naraża się na niebezpieczeństwo wypadnięcia. Owszem, utrata nawet najbardziej kochanego zwierzaka nie jest niczym w porównaniu z utratą bliskiej osoby jednak należy pamiętać, że w ten sposób inwestujemy również w bezpieczeństwo przechodniów, na których taki zwierzak może zwyczajnie wpaść. Po co więc narażać siebie na odpowiedzialność cywilną a innych – na czasami i trwałe kalectwo do końca życia?
 7. Zacinający deszcz. Ochrona przed deszczem jest również bardzo istotna. Spotkałeś się już pewnie z sytuacją, w której zacinający deszcz nie tylko zalewał wnętrze Twojego balkonu, ale też czasami wpadał do mieszkania poprzez uchylone okna czy drzwi balkonowe. Suszenie wnętrza mieszkania w takiej sytuacji jest gwarantowane. A tymczasem można tego uniknąć, stosując osłony balkonów. Zapobiegają one wdarciu się wody do wnętrza i chronią nasz balkon wraz z jego wyposażeniem.
 8. Silny hałas. Dziś większość blokowisk jest w pobliżu różnego rodzaju arterii komunikacyjnych. Zanieczyszczenie hałasem to dziś ogromny problem, a którym – jak na razie – kiepsko sobie radzimy. Osłona balkonu jest w tym wypadku prawdziwym błogosławieństwem. Dlaczego? Chociażby ze względu na wysokie parametry tłumienia, jakimi charakteryzują się materiały z którego wspomniane osłony są wykonywane. W efekcie możesz wypoczywać i mieszkać o wiele bardziej komfortowo niż dotychczas.
 9. Efekt estetyczny. Być może słowo osłona balkonu nie brzmi zbyt pięknie i zachęcająco ale… efekt wizualny jest w tym wypadku wręcz oszałamiający. Istnieje mnóstwo ciekawych i estetycznych osłon, które nadają kolorystykę szarym i nudnym blokowiskom z wielkiej płyty.

Przedstawiliśmy Ci dziewięć konkretnych powodów, dla których osłona balkonu nie jest już zbędną inwestycją a wręcz przeciwnie – niezbędnym elementem wyposażenia Twojego balkonu. Jeśli dalej się wahasz – ok, to Twoja decyzja. Pamiętaj jednak, że Twoje życie po zamontowaniu takich osłon zmieni się i to na lepsze. Chyba zależy Ci na większym komforcie i wygodzie codziennego życia. Jeśli tak, to osłona balkonu jest właśnie dla Ciebie.

Artykuł przygotowała Ogrodolandia oferująca meble na balkon oraz osłony balkonowe: http://ogrodolandia.pl/oslony-balkonowe

Redakcja

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • Dodaj do ulubionych
 • Wykop
 • email
 • Blogger.com
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • LinkedIn
 • Mój biznes
 • PDF

Teksty Polecamy Promowane Firmy Artykuły

Zobacz także

Dodaj swój komentarz