Trzy rzeczy do zwiedzenia w ….. Paryżu

Dodał , 14 May, o 12 : 05 PM Drukuj

Trzy rzeczy do zwiedzenia w ….. Paryżu

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Być może zastanawiacie się, gdzie warto w tym roku pojechać.

Zapraszamy na cykl „Trzy rzeczy do zwiedzenia w…’, w którym opisujemy ciekawe miejsca, w tym pyszne posiłki, warte naszym zdaniem uwagi.

Cykl poprowadzą autorki bloga www.magiaswiat.org: Danuta i Izabela.

 

 

Dzisiaj przedstawiamy Wam trzy rzeczy, które urzekły nas w Paryżu. Być może nie będzie to dla Was wielkie odkrycie. Ale na nas miały. Przecież to czy jakieś miejsce jest wspaniałe i magiczne zawsze zależy od atmosfery. A myśmy tam bawiły się wspaniale!

 

 

Po pierwsze: Wieża Eiffla.

Dla jednych – potężna żelazna konstrukcja, górująca nad miastem i trochę je szpecąca oraz denerwująca niesamowitym tłumem. Dla innych – piękny pomnik wysiłku człowieka, którego dzieło ‘przykuwa’ uwagę do dziś swoim pięknem i oryginalnością.

 

Do której grupy my należymy, zdradzimy Wam na końcu tego opisu.

www.magiaswiat.org-paryż

Wokół wieży jest plac z ławeczkami, na którym odpoczywają zmęczeni turyści. Zwiedzanie Wieży warto zacząć właśnie od.. odpoczynku! :-). Bo żeby tu dojść trzeba pokonać kawałek drogi. My też nie byłyśmy gorsze i odpoczywaliśmy. Bilety wejścia załatwił nasz przewodnik i mogłyśmy sobie na to pozwolić. Bilety kupcie w ten sposób, naprawdę lepiej tak to zorganizować. W innym przypadku czeka Was długie stanie w kolejce, aby je zakupić. Czekanie i tak nas nie ominęło!. Swoje musiałyśmy odczekać, a było to w kolejce do windy.

 

Widoki z wieży nie rozczarowują! Jeśli się zna dobrze Paryż lub ma kogoś, kto opowie, co gdzie jest, to wycieczka jest w 100% udana. Zrobiłyśmy dużo zdjęć miasta, z góry widać pięknie położone ulice, parki i budowle. Warto wziąć ze sobą aparat fotograficzny lub dobry telefon komórkowy.

 

Jeśli przy tych wszystkich atrakcjach zgłodniejesz, to nie musisz się martwić. Oczywiście na górze można coś zjeść za bardzo atrakcyjną cenę. Dlatego oprócz aparatu zabierz ze sobą dobrze wypchany pieniędzmi portfel.

 

Co wiemy o Wieży Eiffla? Uznawana za symbol Paryża i jest najwyższym obiektem w mieście, a w chwili wybudowania była najwyższym budynkiem na świecie. Zbudowano ją w 1889 r., aby upamiętnić setną rocznicę rewolucji francuskiej i pokazać, jaki wysoki jest poziom wiedzy inżynierskiej. Wieża Eiffel to projekt Gustava Eiffela, inżyniera i znawcy budowy mostów. Wieża miała być rozebrana po 20 latach, ale sam konstruktor zrobił wszystko, aby nie dopuścić do tej rozbiórki. Oczywiście udało mu się, dzięki temu możemy ją teraz zwiedzać. Może i nasz Pałac Kultury w Warszawie doczeka się takiego uznania? :-).

 

Ciekawe czy zgadłeś, do której grupy ludzi wymienionych na początku opisu, my należymy? Cóż, należymy do tych pierwszych :-). Może i dzieło jest piękne, ale nas nie urzekło. Tłumy wszędzie, długie kolejki, aby wejść i aby z niej zejść były dla nas zbyt przytłaczające. To, co uratowało wrażenia ze zwiedzania wieży, to nasze humory i grupa przyjaciół. Ale uważamy, że raz w życiu warto tam się wdrapać!

 

 

Po drugie: Katedra Notre Dame.

Drugim obiektem, który bym polecała do zobaczenia jest słynna Katedra Notre Dame. A wszystko przez film! Nasz zachwyt do tego miejsca zrodził się podczas oglądania filmu „Dzwonnik z Notre Dame”.

Nazwę katedry tłumaczy się na „Nasza Pani” i oczywiście dotyczy Matki Boskiej. Budowla wzniesiona jest na Sekwanie, na wyspie, na ruinach dwóch kościołów powstałych w IX wieku. Jej budowa trwała ponad 180 lat do 1345 roku. Ciekawe jak długo by to teraz trwało? A może była by jeszcze ładniejsza w 3D?

 

Do katedry prowadzą trzy wejście. A i to za mało. Trzeba się przepychać, aby do niej wejść. Multum ludzi odwiedza tę budowlę, a my razem z nimi. W środku katedry warto usiąść i spokojnie pooglądać te wspaniałości i odkryć to wszystko, co tam jest.

 

Witraże, rzeźby, obrazy… naprawdę jest, co podziwiać. My polecamy zrobienie dużej ilości zdjęć, aby w domu na spokojnie jeszcze raz wszystko zobaczyć i powspominać to piękne miejsce.

 

 

Trzecie miejsce to Montmartre.

Montmartre, to historyczna dzielnica zabudowana starymi domami, krętymi uliczkami, opanowana w całości przez przemysł turystyczny. I mimo tego, to całkiem tu sympatycznie. Tu można poczuć ducha Paryskiej bohemy. Tutaj można zamówić na poczekaniu własny portret namalowany. Kramy z obrazami, z wyrobami ze szkła i z figurkami i innymi pamiątkami sprawia wrażenie.

Miejsce to od XIX wieku jest ulubionym miejscem cyganerii, tutaj przyjeżdżali artyści z Europy, aby doskonalić swoje zdolności artystyczne i tutaj malarze szukali natchnienia do malowania portretów i pejzaży. Przyznam szczerze, że miałam też ochotę na portret namalowany przez artystę z Paryża. Jednak po poznaniu ceny ochota mi minęła.

 

Nam tu było wspaniale. I chyba to miejsce wspominamy najlepiej z naszej wycieczki! Zapraszamy na nasz blog Magia Świąt, gdzie świętujemy różne święta i nietypowe dni!

 

 

Danuta i Izabela

www.magiaswiat.org

 

Zdjęcia z wycieczki do Paryża można zobaczyć tutaj: http://www.fmix.pl/album/129999/francja-paryz/1 oraz tutaj: http://www.fmix.pl/album/130000/francja-zamki-nad/1

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • Dodaj do ulubionych
 • Wykop
 • email
 • Blogger.com
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • LinkedIn
 • Mój biznes
 • PDF

Teksty Polecamy Promowane Aktualności Wywiady

Zobacz także

Dodaj swój komentarz