Mieszkanie na swoim

W ostatnich kilkunastu latach możemy zauważyć dynamiczny rozwój jaki dokonał się w branży technologicznej. Wraz z tym rozwojem stale rośnie zapotrzebowanie na programistów, którzy będą w stanie pisać oprogramowanie dla powstających cały czas nowych maszyn i urządzeń. Zawód programisty cieszy się bardzo dużym uznaniem i zazwyczaj wiąże się z dobrymi zarobkami. Wydaje się, że popyt na ludzi pracujących w tym zawodzie będzie nadal rósł w najbliższych latach. To wszystko dlatego, że technologia wkracza w coraz to nowe dziedziny życia. Dodatkowo coraz większa będzie różnorodność wśród programistów i będą musieli się oni specjalizować w bardziej wąskich dziedzinach swojego fachu niż jest to obecnie. Od programistów coraz częściej wymaga się nie tylko doskonałych zdolności programistycznych ale także tak zwanych umiejętności miękkich takich jak zdolność do współpracy w grupie. Nie mniej jednak wciąż największe znaczenie ma i mieć będzie zdolność logicznego myślenia, dokładność i chęć ciągłego doskonalenia się i zdobywania nowej wiedzy. Branża związana z programowaniem stale się rozwija, więc należy śledzić wszystkie nowinki jakie się pojawiają, po to by zawsze być na bieżąco i rozwijać swój warsztat pracy. Tylko w ten sposób można liczyć na osiąganie wysokich zarobków ze swojej pracy.

Informacje na temat tego, ile zarabia programista można znaleźć na wielu stronach internetowych. Oczywiście nie można zapominać, że wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od bardzo wielu czynników, spośród których największe znaczenie ma doświadczenie. Na wysokość wypłaty programisty wpływ ma także firma, w której jest zatrudniony oraz język programowania, w którym się specjalizuje. Bez względu jednak na te wszystkie zmienne, średnie zarobki programisty kształtują się na poziomie znacznie przekraczającym średnią krajową. Z tego też powodu duża ilość młodych ludzi decyduje się na podjęcie nauki programowania, aby w przyszłości móc pracować w tym zawodzie.

Osoba, która dopiero zaczyna swoją karierę może już na starcie liczyć na zarobki w okolicach 3000 złotych. Jest to stawka dla tak zwanego młodszego programisty, który najczęściej wykonuje tylko część zadań w ramach całego procesu programowania i jest wsparciem dla całego zespołu bardziej doświadczonych programistów. Jest to dla niego czas, aby wykorzystać już zdobyte umiejętności oraz by uczyć się dalej.

Osoba zatrudniona jako samodzielny programista w firmie ma szansę na zarobki w zakresie 5 do 7 tysięcy. W zależności od miasta, wielkości firmy czy stosowanego języka programowania. Oczywiście nie dziwi fakt, że na największe zarobki mogą liczyć mieszkańcy stolicy oraz innych dużych miast, w których siedziby posiadają duże, często międzynarodowe firmy.

Górna granica zarobków programisty wydaje się nie mieć ustalonego limitu. Można zarabiać 10 a nawet 20 tysięcy miesięcznie. Aby móc osiągać takie zarobki trzeba posiadać bardzo duże doświadczenie w tym zawodzie, znać kilka języków programowania i posiadać umiejętność zarządzania zespołem młodszych programistów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here