Jakich rzeczy nie wolno wysyłać kurierem

Przesyłki kurierskie cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością. Klienci korzystający z nich są w stanie otrzymać towar w bardzo krótkim czasie za stosunkowo niewielką opłatą. Co więcej, przewoźnicy umożliwiają śledzenie przez klientów swoich paczek, co jeszcze bardziej zwiększa wygodę realizacji takich zleceń. Jak się jednak okazuje, są pewne rzeczy, których kurierem nie powinno się wysyłać.

Gdzie znaleźć informacje, czego nie można wysyłać kurierem?

Z wysyłaniem paczek kurierem jest tak, że tak naprawdę mało który klient wie, co można, a czego nie można wysyłać w paczce. Jeśli realizuje się zaledwie kilka wysyłek w roku, można nawet nie wiedzieć, że są w tym zakresie jakieś obostrzenia. Zasadne jest więc pytanie, gdzie się powinno takich informacji szukać. Gdzie konkretnie będą zawarte pozycje, które są wykluczone z wysyłania kurierem?

Wielu klientów szukając informacji, co można wysłać kurierem, a co jest zabronione, kieruje się przede wszystkim różnego rodzaju poradnikami internetowymi. Jest to niestety dość poważny błąd, ponieważ nie zawsze są one zgodne z prawdą albo też mogą być już nieaktualne. Zdecydowanie najlepszym miejscem na to, aby sprawdzić warunki wysyłki, jest regulamin danej firmy kurierskiej.

Regulaminy firm kurierskich

Kolejną sprawą, o której należy się dowiedzieć, szukając informacji, czego nie należy pakować do paczki kurierskiej, jest kwestia ujednolicenia regulaminu przewozu. Czy jest on uniwersalny w zakresie zabronionych pozycji, czy też regulaminy poszczególnych firm są różne?

Choć regulaminy firm kurierskich różnią się w niewielkich szczegółach pomiędzy sobą, to jednak w większości przypadków są one zgodne co do pozycji zabronionych w przewozie. Dlatego też lista rzeczy, których nie można umieszczać w paczkach, jest u każdego przewoźnika mniej więcej taka sama.

Rzeczy, których nie można wysyłać kurierem

Jakie są zatem rzeczy, których nie należy wysyłać w paczce kurierskiej? Nie ma znaczenia czy będzie to paczka za granicę, czy też krajowa, ponieważ w każdym przypadku zakazane pozycje są dokładnie te same. Do tych najbardziej oczywistych zaliczyć trzeba oczywiście organizmy żywe oraz martwe, materiały wybuchowe, a także alkohol oraz inne płynne produkty. Co więcej, zakazane jest transportowanie materiałów żrących i łatwopalnych.

Jakie są natomiast te mniej oczywiste przedmioty? Z całą pewnością zaliczyć do nich trzeba żywność i różnego rodzaju używki, które mogą się zepsuć w transporcie trwającym dłużej niż 7 dni. Co więcej, kurier nie przyjmie od nas banderoli, zabawkowych pistoletów, kuponów na loterie czy też nasion lub urządzeń hazardowych.

Gdzie zamówić wysyłkę kurierem?

Jeśli ktoś nie jest pewien, jak złożyć zamówienie na wysyłkę paczki kurierskiej i jakie się z tym wiążą warunki, zdecydowanie najlepiej skorzystać ze strony jednego z dostępnych w sieci brokerów. Nie da się ukryć, że jedną z lepszych ofert ma https://allekurier.pl. Nie tylko proces zamawiania kuriera jest na tej stronie bardzo prosty, lecz dodatkowo można przy jej pomocy zamówić paczki krajowe i zagraniczne, często za nawet 70% mniejszą cenę niż w przypadku zamawiania kuriera bezpośrednio na stronie przewoźnika.

Czy kurier weryfikuje paczkę?

Na koniec warto sobie jeszcze zadać ostatnie pytanie w zakresie tego, jakich rzeczy nie można przewozić, a mianowicie to, czy kurier zawsze sprawdza i weryfikuje paczkę podczas jej odbierania od klienta.

Podczas odbioru sprawdzona zostanie jedynie waga, kształt i rozmiar paczki, a jej zawartość nie jest weryfikowana. Oznacza to, że każdy, kto zechce przesłać niedozwolony produkt, liczyć się musi z poważnymi karami od przewoźnika w przypadku ujawnienia niedozwolonej zawartości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here