porównywarka kredytów hipotecznych

Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych i zarazem najtrudniejszych decyzji w życiu. Podstawowym problemem w tym przypadku są pieniądze. Jeżeli nie jesteśmy szczęściarzami z dużą gotówką, musimy pomyśleć o kredycie. Uzyskanie kredytu na zakup mieszkania, czyli kredytu hipotecznego, wiąże się ze spełnieniem wielu warunków wstępnych wyznaczanych przez banki.
Pierwszy z nich to wiek kredytobiorcy. Aby uzyskać kredyt, należy być osobą pełnoletnią, ale nie można być osobą w zaawansowanym wieku. Banki, udzielając kredytu, sprawdzają, w jakim wieku będzie kredytobiorca w momencie spłaty ostatniej raty. Granicą jest 75 lub co najwyżej 80 lat.
Kolejnym czynnikiem, na który banki zwracają szczególną uwagę, jest historia kredytowa pożyczkobiorcy. Instytucja finansowa udzielająca kredytu hipotecznego dokładnie sprawdza historię kredytową osoby ubiegającej się o pieniądze. Jakiekolwiek opóźnienia w spłatach udzielonych pożyczek czy kredytów w przeszłości osoby starającej się o kredyt hipoteczny mogą spowodować odrzucenie wniosku o pożyczkę.
Następnym warunkiem, jaki jest sprawdzany przez pożyczkodawcę, jest wysokość zarobków i wysokość wydatków. Banki biorą tu pod uwagę nie tylko dochód, ale sprawdzają również bardzo szczegółowo wydatki domowe, ilość dzieci na utrzymaniu, zadłużenie na kartach kredytowych, zobowiązania wynikające z zakupów na raty.
Czasami nawet bardzo wysokie zarobki nie zadowolą banku, w szczególności, gdy suma wydatków i zobowiązań miesięcznych będzie zbyt duża. Jeżeli potencjalny pożyczkobiorca zarabia 20 000 złotych miesięcznie, a wydaje w tym czasie 19 800 złotych, to na pewno nie uzyska pozytywnej opinii kredytowej.
Innym ważnym czynnikiem, jaki jest brany pod uwagę przy udzielaniu pożyczki hipotecznej, jest rodzaj źródła dochodu. Najłatwiej będzie uzyskać kredyt osobom zatrudnionym na umowę o pracę na czas nieokreślony, ale również osoby zatrudnione na czas określony, osiągające dochody w ramach własnej działalności gospodarczej, czy też będące na kontrakcie menadżerskim mają szansę na uzyskanie kredytu.
W przypadku uzyskiwania dochodów ze źródeł innych niż umowa o pracę banki będą żądały od kredytobiorcy dodatkowych dokumentów potwierdzających uzyskiwane zarobki.
Ostatni warunek, jaki musi kredytobiorca wypełnić, to wpłata własna. Wartość wymaganego wkładu własnego to zwykle 20% kosztów inwestycji.
Przygotowując się do wystąpienia o kredyt hipoteczny, należy sprawdzić, jakie są kryteria finansowe udzielanego kredytu, czyli jakie jest jego oprocentowanie, na jak długo jest kredyt udzielany, jakie są dodatkowe opłaty przy spłacaniu pożyczki. Zdecydowanie godna polecenia jest w tym przypadku porównywarka kredytów hipotecznych.
Na stronach internetowych jest dostępnych bardzo wiele porównywarek kredytów hipotecznych, z których dowiemy się bardzo szczegółowo, ile i za co zapłacimy, decydując się na kredyt hipoteczny w wybranym banku.
W przypadku każdej oferty podawana jest wartość oprocentowania, wartość prowizji, wysokość RRSO, czyli rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania, oraz ostateczna kwota do spłaty po okresie, na jaki kredyt zostanie wyliczony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here