najlepsze konto osobiste

Kiedyś zakładanie rachunku bankowego było równoznaczne z wizytą w banku. Obecnie usługi bankowe są dostępne dla konsumentów online, a umowę można zawrzeć bez wychodzenia z domu, wypełniając wniosek przez internet. Szukasz odpowiedniego konta dla siebie? Na pewno zauważyłeś, że oprócz darmowych produktów, oferty wyróżniają się dodatkowymi bonusami i promocjami. Wybór nie jest najłatwiejszy, dlatego pomożemy Ci podjąć tę decyzję. Przeczytaj, o czym powinieneś wiedzieć!

Czym charakteryzuje się konto osobiste?

Najczęściej pierwszym produktem bankowym klientów jest rachunek osobisty. Niezbędny jest on do otrzymywania wynagrodzenia w formie przelewu. Lokując pieniądze na koncie online, do którego przypisana jest aktywna karta płatnicza, można korzystać z jego najważniejszych funkcji:

  • wypłacać gotówkę z bankomatów,
  • przelewać środki za pośrednictwem aplikacji mobilnej, bankowości internetowej, a nawet Facebooka,
  • płacić bezgotówkowo przy użyciu karty lub telefonu,
  • regulować rachunki za wodę, prąd, gaz, czy raty kredytu w prosty sposób dzięki poleceniom zapłaty.

Po jego założeniu można wnioskować o kredyt gotówkowy przez internet. Zazwyczaj w ofercie dostępna jest również karta kredytowa. Dopasowane konto bankowe powinno wiązać się ze stałym i szybkim dostępem do finansów, funkcjonalnością oraz optymalną ceną.

Postaw na oszczędzanie

Jeśli zależy Ci na odpowiedzialnym zarządzaniu finansami, warto zadać sobie pytanie, czy darmowe konto jest całkowicie bezpłatne. Nawet jeśli po wstępnym zapoznaniu się z ofertą, wydaje Ci się, że nic nie zapłacisz za swój rachunek indywidualny, powinieneś dokładnie przeczytać regulamin. Zazwyczaj banki wymagają spełnienia kilku warunków, abyś mógł cieszyć się w pełni darmowym użytkowaniem. Jeżeli wymogi przekraczają Twoje możliwości, a jesteś gotowy dzielić konto ze współmałżonkiem, możesz przekształcić je na rachunek wspólny.

Karta debetowa

Założenie ROR pozwala na bezpłatne zamówienie pierwszej karty płatniczej. W bankach popularne są produkty, gdzie konieczne jest wykonanie określonej liczby transakcji lub płatności o wartości przekraczającej daną kwotę przy użyciu tego środka płatniczego, aby pozostał on darmowy. W przeciwnym razie pobierana jest opłata ok. 5-7 złotych. Mniej powszechne są konta z całkowicie bezpłatnymi lub płatnymi kartami debetowymi.

Wypłaty z bankomatów

Najlepsza opcja, niestety dostępna tylko w niektórych podmiotach, to całkowicie bezpłatne pobieranie pieniędzy, niezależnie od tego, czy bankomat znajduje się w Polsce, czy za granicą. Jednak najczęściej można spotkać się z ofertą darmowych wypłat z urządzeń, których właścicielem jest określony bank. Zdarza się, że za tę czynność nic nie zapłacisz, ale np. tylko maksymalnie kilka razy w miesiącu.

Przelewy bankowe

Przelewy przez internet są możliwe, posiadając rachunek bankowy online. Funkcjonalna aplikacja mobilna w telefonie, czy bankowość internetowa sprawia, że raczej nikt nie wybiera się do banku, aby zlecać określone transakcje. Zwykłe przelewy z reguły są darmowe, natomiast w zależności od rodzaju konta, płaci się za ekspresowe i natychmiastowe przesyłanie pieniędzy.

Opłaty za prowadzenie konta osobistego

Jeden z popularnych warunków stosowanych przez banki, umożliwiający zwolnienie z ponoszenia dodatkowego kosztu za korzystanie z rachunku to otrzymywanie wpływów o minimalnej wysokości na konto. Oznacza to, że aby pozostało ono darmowe, co miesiąc musisz mieć przelewaną pensję, emeryturę, rentę, czy inny dochód o określonej wartości, np. 1500 złotych. Istnienie opłaty za prowadzenie często wiąże się z tym, że nie ma już innych warunków koniecznych do uzyskania bezpłatnej karty płatniczej, czy wykonywania nieograniczonej liczby przelewów.

Czy można zyskać jeszcze więcej?

Oferujące konta osobiste banki robią wszystko, aby wyróżnić się na tle konkurencji. Jeśli korzystasz ze swojego rachunku od dłuższego czasu, na pewno przywykłeś do istniejących na nim ograniczeń, opłat, czy wizualnych i funkcjonalnych aspektów aplikacji mobilnej. Warto jednak śledzić i porównywać oferty dostępne na rynku. Za założenie nowego konta możesz np. otrzymać premię od ok. 50 do 200 złotych, bony na zakupy w sklepach (warte również kilkaset złotych) lub wziąć udział w konkursach z wartościowymi nagrodami. Nie czekaj, aż Twoja szansa minie – sprawdź aktualne promocje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here