szewc praca

Zawód szewca polega najczęściej na naprawie oraz wyrobnictwie obuwia. Pomimo tego, że nie jest już ono tak kosztowne jak kiedyś, usługi szewca nadal nie słabną oraz są popularne wśród wielu osób. Obuwie produkowane jest na skalę masową, ale niekiedy cierpi na tym jakość oraz solidność wykonania. Wiele osób zastanawia się nad zakupem mocnych, skórzanych butów, które jednak z czasem wymagają drobnych napraw. Nie ma jednak powodu, aby je wyrzucać skoro dobry szewc może je naprawić i tym samym nadać im nowe życie. Czym dokładnie zajmuje się szewc oraz ile zapłacimy za jego usługi?

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/szewc-czym-sie-zajmuje-i-predyspozycje-do-zawodu/

Czym zajmuje się szewc? 

Oczywiście nawet przedszkola dwie że do zadań szewca należy naprawa butów. Do szewca dla nosimy obuwie każdego rodzaju. Niezależnie czy są to buty damskie, męskie czy dziecięce. Niestraszne mu będą półbuty, kozaki, czółenka, japonki, sandały czy nawet zimowe botki. Szewcy specjalizują się w specyficznym rodzaju obuwia. W jego ręce możemy oddać obuwie artystyczne, ślubne, wizytowe, sportowe, roboczy, rehabilitacyjne czy teatralne.

W każdym zakładzie, szewcy posiadając określony zakres usług. Najczęściej znajdziemy tam usługi takie jak: naprawa buta od strony cholewki czy podeszwy, malowanie buta, impregnacja, podkreślanie lub zmiana kolorystyki, rozciągnięcie, szycie, wymiana podeszwy, skrócenie cholewki, wszycie zamka, wymiana klamry i wiele innych. Dużo kobiet korzysta również usług szewca w momencie gdy dochodzi do złamania obcasów w ulubionych butach.

Ile zapłacisz za usługi szewca? 

Ceny ofert różnych szewców będą różniły się między sobą. Zależy to między innymi od szerokości ofertę oraz jakości usługi. Na cele duży wpływ również na lokalizacja, wielkość miasta czy ogólna zamożności społeczności. Przyjmuje się, że za wymianę flaków zapłacimy około 10-15 zł. Rozciąganie buta jest to przykładowo od 8 zł do 20 zł, zaś wymiana obcasów wyniesie nas nawet do 40 zł.

Zobacz też: http://www.e-ciuszki.pl/zagrozenia-zawodowe-krawca/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here