Portret biznesowy: dlaczego jest nam potrzebny, komu zlecić wykonanie portretu biznesowego w Warszawie

0
923

Obecnie wielu przedsiębiorców myśli o wykonaniu portretów biznesowych. Zainteresowanie tego typu zdjęciami sprawia, że coraz więcej fotografów nam je oferuje. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że nie każdy jest w stanie wykonać profesjonalny portret biznesowy. Wymaga on nie tylko zmysłu estetycznego, ale przede wszystkim dużej wiedzy i doświadczenia. Pamiętajmy, że portret biznesowy może nam pomóc, ale i zaszkodzić (gdy zlecimy jego wykonanie nieodpowiedniej osobie).

Dlaczego każdy powinien posiadać własny portret biznesowy?

Dzięki portretom biznesowym przestajemy być anonimowi dla potencjalnych klientów i partnerów biznesowych. Posiadanie swoich zdjęć w sieci może pomóc w wyprzedzeniu konkurencji (często zdarza się, że klienci wolą skorzystać z oferty kogoś, kto zrobi na nich dobre wrażenie, nawet gdyby za jego produkt lub usługę mieli zapłacić nieco więcej). Pamiętajmy jednak, że zwykłe zdjęcie nie wystarczy. Potrzebny jest nam portret biznesowy z prawdziwego zdarzenia.

Dzięki portretom biznesowym możemy dopracować, a nawet stworzyć od podstaw własny, profesjonalny wizerunek. Zdjęcia takie można umieścić na stronie internetowej swojej firmy, w mediach społecznościowych, w CV, a nawet na plakatach czy bilbordach.

Co warto wiedzieć o zdjęciach biznesowych?

Zdjęcia biznesowe w zależności od potrzeb klienta mogą być wykonane w studiu fotograficznym, a także w plenerze. Żeby zrobić dobre zdjęcie biznesowe tak naprawdę nie potrzeba najwyższej jakości sprzętu. Zdecydowanie więcej zależy tu od umiejętności fotografa. Warto zdawać sobie sprawę, że portrety biznesowe w poszczególnych branżach mogą się bardzo różnić. Doświadczony fotograf biznesowy, który ma za sobą współpracę z klientami z różnych branż wie jakie kryteria powinny spełniać portrety każdej z nich (przykładowo portret biznesowy kosmetologa będzie znacznie różnił się od portretu biznesowego weterynarza).

Mówi się o tym, że portret biznesowy pozwala nam kreować wizerunek profesjonalisty w swojej dziedzinie. Jest to prawda, jednocześnie nie jest on całkowitym oszustwem. Zadaniem fotografa jest wydobycie z nas (a nie tworzenie) cech, które są pożądane w naszej pracy.

Nie potrzebujemy wielu zdjęć biznesowych. Niektórym wystarcza jedna, innym kilka dobrych fotografii. Profesjonalne portrety biznesowe nie należą do najtańszych, jednak są znakomitą inwestycją, która ma szansę szybko się zwrócić. Co więcej zdjęcia te mogą służyć nam przez wiele lat. Wybierając się do fotografa biznesowego powinniśmy pamiętać, że ne płacimy za zdjęcia, a za efekt, który możemy uzyskać dzięki dobrze wykonanej fotografii. Zdjęcie wykonane przez fotografa biznesowego, który zna się na swoim fachu może być warte krocie. Podczas gdy zdjęcie amatora, który nie ma pojęcia o portretach biznesowych nie jest warte nawet złotówki.

Komu zlecić wykonanie portretów biznesowych w Warszawie?

Mieszkańcy wielkich miast takich jak Warszawa bez problemu znajdą wielu fotografów oferujących wykonanie portretu biznesowego. Nie oznacza to, że są w doskonałej sytuacji. Często ilość ofert jest tak duża, że trudno im znaleźć prawdziwego profesjonalistę.  Przy wyborze fotografa biznesowego należy zwrócić uwagę na jego portfolio. Jeżeli zawarte w nim zdjęcia robią na nas wrażenie, możemy pomyśleć o podjęciu współpracy.

Trzeba zdawać sobie sprawę (i oczekiwać tego), że profesjonalny fotograf biznesowy powinien być również dobrym psychologiem. Ma on świadomość, że do wykonania znakomitych portretów biznesowych niezbędna jest ścisła, pełna zaufania współpraca z klientem. Fotograf taki zadaje dużo pytań. Jest ciekawy jaki efekt chce osiągnąć jego klient. Może zapytać o adres strony internetowej firmy, żeby dopasować do niej zdjęcia. Osoba taka jest w stanie sprawić, że klient czuje się pewnie i bezpiecznie, przychodzi do niego jak do dobrego znajomego. Sesja zdjęciowa jest całkowicie dostosowana do potrzeb klienta, nie jest ograniczona czasowo.

Niezależnie na jakim etapie rozwoju jest nasz biznes, czy nasza działalność artystyczna, profesjonalny portret biznesowy z pewnością pomoże w jej rozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here