Fakty i mity na temat pożyczek pozabankowych

Pożyczki pozabankowe są jednym z najbardziej popularnych sposobów pożyczania pieniędzy. To właśnie ze względu na ich powszechność, można znaleźć ogrom opinii na temat tych pożyczek. Część osób uważa, że pożyczki są wygodnym i bezproblemowym sposobem na uzyskanie dodatkowego finansowania. Inni twierdzą, że są niebezpieczne i należy ich unikać. Kto ma rację? Poznaj największe fakty i mity dotyczące pożyczek pozabankowych.

Każdy może dostać pożyczkę

Mit, choć tylko częściowy. Pożyczki pozabankowe mają wysoki stopień przyznawalności, ale nie jest to 100%. Zdecydowanie łatwiej jest dostać pożyczkę pozabankową w porównaniu z bankową, ponieważ instytucje pożyczkowe łagodniej oceniają sytuację finansową swoich klientów. Na pożyczkę nie mogą jednak liczyć osoby poniżej 18 roku życia, osoby nieposiadające polskiego obywatelstwa i osoby niespłacające innych zobowiązań wobec pożyczkodawcy.

Pożyczka pozabankowa jest bezpieczną formą pożyczania pieniędzy

Fakt. Pożyczki pozabankowe są ściśle monitorowane oraz kontrolowane przez organy Ministerstwa Finansów, oraz KNF. Dlatego wybierając pożyczkodawcę, który widnieje w spisach tych instytucji jako zweryfikowany, nie musisz się martwić, że zostaniesz w jakiś sposób oszukany. Przepisy dotyczące pożyczek zostały przez lata dopracowane i skutecznie oczyściły rynek z nieetycznych ofert pożyczkowych. Pod względem bezpieczeństwa świadczonych przez siebie usług firmy pożyczkowe w niczym nie ustępują bankom.

Można zaciągnąć nieskończoną ilość pożyczek

Mit. Co prawda posiadanie więcej niż jednej chwilówki jest możliwe, ale nie oznacza to, że nie ma żadnych ograniczeń co do ilości posiadanych zobowiązań. Zazwyczaj w jednej firmie pożyczkowej możesz mieć aktywną tylko jedną pożyczkę i dopiero kiedy ją spłacisz, zostanie udzielona Ci kolejna. Chyba że pożyczkodawca pozwoli Ci na dobranie kwoty w ramach przyznanego limitu.

Pożyczka może być przeznaczona na dowolny cel

Fakt. Ubiegając się o kredyt gotówkowy w banku, często trzeba podać cel zaciągania tego rodzaju zobowiązania. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej w przypadku pożyczek. Pożyczkodawca jest zainteresowany terminową spłatą zobowiązania, a nie tym, na co pożyczkobiorca wyda otrzymane środki pieniężne.

Dłużnik nie może ubiegać się o pożyczkę pozabankową

Mit. Choć przedsiębiorstwa pozabankowe są dość elastyczne pod względem oceny zdolności kredytowej, nie mogą ryzykować pożyczania gotówki osobom nadmiernie zadłużonym. Jednak niektóre firmy pozabankowe posiadają w swojej ofercie pożyczki dla zadłużonych, a nawet dla osób mających postępowanie komornicze. Zazwyczaj są to pożyczki wymagające zabezpieczenia lub poręczenia, niemniej jednak dla zadłużonych nadal istnieje możliwość wzięcia pożyczki.

Teraz kiedy już wiesz, jakie mity i fakty powiązane są z pożyczkami, możesz samodzielnie osądzić, czy jest to forma pozyskiwania dodatkowych środków finansowych dla Ciebie. Pożyczka pozabankowa jest zdecydowanie warta uwagi, a jej popularność powinna utwierdzić Cię w tym przekonaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here