Jak zdobyć zaufanie klientów sklepu internetowego

Sprzedaż na odległość wymaga od sprzedawcy stosowania nieco innych metod docierania do klientów niż sprzedaż w sklepie internetowym. Inaczej wygląda też strategia nawiązywania długotrwałej relacji i zdobywania zaufania klientów. Jednym z bardzo ważnych czynników jest tutaj bezpieczeństwo przesyłek. Kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa ma odpowiednio dobrane opakowanie.

Osoby, które na co dzień poruszają się w branży e-commerce, doskonale wiedzą, że za większość uszkodzeń, które powstają w czasie transportu, będzie odpowiadał e-sprzedawca. Zgodnie z obowiązującym prawem wyjątek stanowi sytuacja, gdy kupujący wybierze inny sposób dostarczenia przedmiotów, od tych jakie oferował sprzedający.

Rodzaj towaru i jego wrażliwość na uszkodzenia

Warto pamiętać, że opakowanie powinno zostać dostosowane do rodzaju przedmiotu oraz jego podatności na konkretne uszkodzenia. W zależności od tego, co jest przedmiotem sprzedaży, różne mogą być zagrożenia, jakie będą powstawać w trakcie transportu. Czynnikami zagrażającymi może być działanie siły zewnętrznej, drgania, wstrząsy, wilgoć, wysoka temperatura itp. I tak na przykład na wstrząsy oraz drgania szczególnie wrażliwa będzie elektronika, na działanie wilgoci książki, a na stłuczenie porcelana. Wybierając odpowiednie opakowanie i stosując wypełniacze do paczek, można uniknąć przykrych niespodzianek.

Parametry wysyłanych towarów

Ogromne znacznie dla wyboru właściwego opakowania mają parametry charakteryzujące określony przedmiot. Bardzo istotna jest tutaj jego wielkość oraz kształt. Niewielkie przedmioty mogą być wysyłane w kopertach bąbelkowych. Duże zazwyczaj pakuje się w kartony tekturowe i dodatkowo zabezpiecza przed uszkodzeniem. Sporym utrudnieniem mogą okazać się nieregularne kształty, które utrudniają pakowanie. Prawdziwym wyzwaniem jest pakowanie produktów, które poza niestandardowymi wymiarami wyróżniają się tym, że są kruche i łamliwe. Innym parametrem, który może mieć wpływ na wybór opakowania, jest waga przedmiotu. Im cięższa będzie przesyłka, tym więcej uwagi wymaga sposób, w jaki zostanie zapakowana.

Rodzaje dostępnych opakowań

Na rynku opakowaniowym dostępny jest szeroki wybór akcesoriów do zabezpieczania. Wśród nich znajdują się wspomniane wcześniej kartony tekturowe oraz bąbelkowe koperty. Poza nimi E-hurtownia-opakowan.pl oferuje do wysyłki kartonowe tuby. Można je wykorzystać między innymi do pakowania wielkoformatowych wydruków. Zarówno kartonowe tuby, jak i bąbelkowe koperty są zazwyczaj wystarczającym zabezpieczeniem, które nie wymaga stosowania dodatkowych akcesoriów do pakowania. Wyjątek mogą stanowić bardzo kruche i podatne na uszkodzenia przedmioty, które muszą być dodatkowo chronione.

Natomiast kartony tekturowe wymagają zastosowania solidnej taśmy pakowej oraz wypełniaczy do paczek. Rolą tych ostatnich jest zabezpieczenie przedmiotu przed przemieszczaniem się w paczce i jego ochroną przed uszkodzeniem. Warto zwrócić uwagę, że wielu przewoźników nie podejmie próby transportu przesyłki, które nie została właściwie zabezpieczona wypełnieniem. Możliwość przemieszczania się przedmiotu wewnątrz paczki to ryzyko przesuwania się ładunku w trakcie transportu, a więc również zagrożenie dla kuriera. Dlatego właściwe zabezpieczanie paczek przez sklepy internetowe jest istotne w kilku powodów, a zdobycie lojalności e-klientów stanowi jest tylko jednym z nich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here