rauch kominy

Dzisiaj na rynku dostępne są przeróżne systemy kominowe https://systemykominowe-rauch.pl/. Mimo tego, że jest to jeden z tych elementów, którego w domu nie widać, to pełni on niezwykle istotną funkcję, dlatego też nie należy na nim oszczędzać. Chcąc wydać jak najmniej, w praktyce narażamy się na nie tylko na awarie i konieczność wymiany poszczególnych elementów w przyszłości, ale również na spore opłaty, niefunkcjonalność, nieprawidłowe działanie i na dyskomfort związany z ciepłem. Prócz tego, należy podkreślić, że system kominowy ma być przede wszystkim bezpieczny dla nas i naszych bliskich. Wśród masy producentów obecnych na rynku, warto przyjrzeć się systemom kominowym Rauch.

Rodzaje systemów kominowych Rauch

Systemy kominowe Rauch są oparte na częściach pochodzących od najlepszych producentów. Szeroki asortyment sprawia, że każda osoba może bezproblemowo znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. System Rauch Standard jest odpowiedni do urządzeń grzewczych na paliwa stałe, drewno, węgiel i kominki bez płaszcza wodnego. Temperatura kotłów, w których wykorzystywany jest ten system, nie może przekraczać 200°C. Całość nie posiada izolacji i montuje się ją wewnątrz budynku. Wykorzystano tu wkłady ceramiczne żaroodporne, które są najwyższej jakości i posiadają niezbędne certyfikaty.

Rauch Uniwersal to z kolei nowoczesne rozwiązanie, idealne do odprowadzenia spalin suchych oraz mokrych. Jest on kompatybilny z piecami na paliwa stałe i ciekłe z otwartą komorą spalania, ale też z kotłami na węgiel, drewno, olej opałowy, gaz itp. System Uniwersal sprawdzi się do tradycyjnych systemów grzewczych oraz do nowoczesnych. Jest w nim zapewniony odpowiedni ciąg, a prócz tego znacząco ogranicza ilość sadzy.

Rauch Duo Standard to innowacyjne rozwiązanie, łączące dwa niezależne systemy kominowe w jednej obudowie. Wszystkie komponenty w systemie ograniczają straty energii, a urządzenia grzewcze są maksymalnie wykorzystywane. System ten jest idealny w przypadku nowoczesnych pieców kondensacyjnych na gaz lub olej opałowy, które posiadają zamkniętą komorę spalania. Rauch Duo Standard jest nieizolowany i idealny do stosowania wewnątrz budynków. Dzięki podzespołom najwyższej jakości, kominy te posiadają odpowiedni ciąg, zapewniając komfort. Warto podkreślić, że montaż takiego systemu pozwoli zaoszczędzić miejsce, pieniądze i daje swobodę. Możesz samodzielnie wybrać piec, który ma aktualnie grzać.

Systemy kominowe Rauch to najwyższa jakość, ale też bezpieczeństwo. Są one budowane w oparciu o najnowocześniejsze i niezwykle wytrzymałe podzespoły. Bez względu na to, w jakim budynku zostaną one wykorzystane, to na pewno się sprawdzą. Postaw na najlepsze systemy kominowe i wybierz dokładnie taki, który jest zgodny z Twoimi oczekiwaniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here