Kancelaria prawna w outsourcingu dla firm

Dzisiaj coraz częściej można spotkać się z możliwością współpracy firm z kancelarią prawną na zasadzie outsourcingu? Czy jest to opłacalna współpraca? Czy warto w nią inwestować? Czy naprawdę posiada jakieś zalety? Kiedy się opłaca?

Czy warto nawiązywać współpracę z kancelarią prawną?

Zdecydowanie tak. Z jakiego powodu? Jest ich tak naprawdę kilka. Przede wszystkim jednak podkreślić trzeba to, że dzisiaj systematycznie rosną wymagania stawiane zarówno pracodawcom jak i usługodawcom. Nawet najdrobniejsze niedopatrzenie, nieodpowiednie pytanie na rozmowie kwalifikacyjnej, czy błąd w umowie mogą stać się powodem do pozwów, odszkodowań czy zerwania umowy, oczywiście bez dokonania zapłaty.

Tymczasem taka stała współpraca z kancelarią prawną jest w stanie uchronić nas przed tego typu dość przykrymi sytuacjami. W jaki sposób? Otóż przede wszystkim na bieżąco przeglądając dokumenty. Co więcej, możemy w każdej chwili skorzystać z pomocy prawnika. Wystarczy telefon i już wiemy, jak bezpiecznie odmówić zatrudnienia nie będąc posądzonym o dyskryminację.

Warto jeszcze dodać, że taka kancelaria prawna również będzie nas reprezentować w sądzie, opisywać na pozwy itp.

Kiedy warto nawiązać współpracę z kancelarią prawną?

W zasadzie absolutnie zawsze. Nie ma co tu się oszukiwać – taka kancelaria naprawdę pomoże każdemu z nas. Tym bardziej, że w miarę rozwoju firmy, do czego dąży przecież każdy przedsiębiorca, problemów będzie przybywać i odpowiednia pomoc prawna jest na wagę złota.

Jakie zaś mogą to być problemy? W praktyce jest ich naprawdę bardzo dużo. Przede wszystkim właśnie kwestie związane z zatrudnieniem, negocjacjami, umowami, pozwami… Zdecydowanie lepiej jest mieć kogoś, do którego z takim problemem można zwrócić się cały czas.

Jak wybrać kancelarię prawna dla firm?

Przede wszystkim musi to być kancelaria prawna, która będzie na pewno oferowała taką właśnie usługę prawną dla firm. Niestety w innym przypadku nie bardzo będziemy mogli skorzystać z jej usług.

Co więcej, ta kancelaria musi także doskonale umieć zarządzać wszystkim – warto zatem popatrzeć na opinie, referencje itp. Oczywiście nie należy patrzeć na cenę, to nigdy nie jest najlepsze kryterium. Choć powinno się unikać kancelarii o bardzo niskich i bardzo wysokich cenach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here