Woda dla przemysłu spożywczego

Przemysł spożywczy na bieżąco wykorzystuje ogromne ilości wody. Warto wiedzieć, że woda wykorzystywana w tej branży wymaga odpowiedniej klasy czystości. Tę można uzyskać wyłącznie poprzez zastosowanie nowoczesnych systemów uzdatniania wody dla przemysłu. Chcesz dowiedzieć się, jakie rozwiązania są najlepsze do pozyskiwania wody do użycia w zakładach przetwórstwa żywności? Poniżej znajdziesz kilka przydatnych informacji.

Dlaczego woda dla przemysłu spożywczego musi być oczyszczona?

W trakcie produkcji żywności lub napojów z użyciem nieodpowiedniej jakości wody mogłoby dojść do skażenia mikrobiologicznego produktów. To bezpośrednie ryzyko dla zdrowia i życia człowieka. Z tego względu produkty spożywcze produkuje się wyłącznie z użyciem uzdatnionej wody. 

W przemyśle spożywczym woda nie powinna wpływać na smak, wygląd oraz jakość produktów. Systemy uzdatniania wody muszą pozbywać się z niej wysokiego stężenia soli magnezowych, wapniowych oraz bakterii. Warto też dodać, że woda w branży spożywczej powinna być pozbawiona wolnego chloru – w tym przypadku doskonale sprawdzają się filtry z węglem aktywowanym.

Pozyskiwanie wody dla przemysłu spożywczego

Ciekawym rozwiązaniem dla przemysłu spożywczego są rozwiązania proponowane przez Veolia Water Technologies. Do przemysłowego uzdatniania wody świetnie sprawdzają się systemy PurBev®. Zostały one zaprojektowane tak, aby spełniać parametry techniczne oczyszczania wody zgodnie z określonymi wymogami. Dzięki temu w przemyśle można skutecznie zneutralizować ryzyko mikrozanieczyszczeń, które mogłyby wpływać na jakość produktów żywnościowych i napojów.

Rozwiązania PurBev są przydatne wszędzie tam, gdzie ważne jest zachowanie prawnych norm w odniesieniu do czystości wody – szczególnie podczas produkcji napojów.
Decydując się na inwestycję w innowacyjne systemy uzdatniania wody, można zyskać:

  • bezpieczeństwo dzięki minimalizacji zanieczyszczenia mikrobiologicznego,
  • niezawodność i dłuższą żywotność systemu produkującego wodę,
  • mniejsze zapotrzebowanie na środki chemiczne do uzdatniania wody,
  • niższe koszty uzdatniania wody dla przemysłu.

Warto dodać, że z użyciem innowacyjnych rozwiązań i poprzez odpowiednie połączenie różnych procesów można również odzyskać wodę z przemysłowych ścieków. To szansa na jednoczesną ochronę środowiska naturalnego,  usprawnienie pracy zakładu przemysłowego i oszczędności.

Po więcej informacji zapraszamy: https://www.veoliawatertechnologies.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here