Dezynfekcja

Co to jest dezynfekcja? Dezynfekcja, czyli odkażanie, to szereg działań, których zadaniem jest eliminacja grzybów, bakterii, wirusów, pleśni i roztoczy. Drobnoustroje chorobotwórcze są obecne w naszym życiu, jednak mamy coraz większą świadomość w jaki sposób sobie z nimi radzić.

Podstawowe formy dezynfekcji to:

  • dezynfekcja termiczna – czyli oddziaływanie na przedmiot lub powierzchnię wysoką temperaturą, zalicza się tu m.in. wyparzanie czy wygotowywanie
  • dezynfekcja chemiczna – przy użyciu substancji chemicznych, stosuje się różne rodzaje alkoholu, aldehydy, jodynę, rivanol etc.
  • dezynfekcja fizyczna – to działanie promieniami UV o długości 256 nm oraz parą wodną o obniżonym lub normalnym ciśnieniu, w temperaturze 100-105 stopni Celsjusza
  • dezynfekcja chemiczno-termiczna – polega na zastosowaniu obu form, czyli substancji chemicznej a następnie wysokiej temperatury.

Metodę dobiera się w zależności od typu drobnoustrojów, odkażanej powierzchni oraz warunków środowiskowych- temperatury, wilgotności powietrza i ph. Właściwa metoda to wysoka efektywność odkażania.

Gdzie i kiedy stosować dezynfekcję

Działania dezynfekcyjne prowadzi się na powierzchniach i przedmiotach, które miały lub potencjalnie mogły mieć kontakt z drobnoustrojami chorobotwórczymi ale również w działaniach profilaktycznych. W dobie epidemii koronawirusa temat odkażania jest ciągle poruszany, wymogi sanitarne w wielu miejscach i sytuacjach zostały zaostrzone, więc dezynfekcja stała się powszechna i nikogo już nie dziwi. Szkoły, biura, powierzchnie handlowe, kina, restauracje, ale też przemysł rolny i spożywczy, zakłady farmaceutyczne- tu odkażanie to codzienność. Nie wolno zapominać też o miejscach rekreacyjnych jak siłownie czy baseny. W pomieszczeniach, gdzie przebywała chora osoba dezynfekuje się nie tylko samo pomieszczenie ale też wszystkie sprzęty z jakimi chory miał jakąkolwiek styczność. Aby odkażanie było skuteczne i bezpieczne, warto powierzyć je profesjonalnej firmie.

Dezynfekcja Polkowice –  wybór firmy

Protect24 działa na terenie Dolnego Śląska i nie tylko. Charakteryzuje się dużym doświadczeniem, a zadowoleni klienci świadczą o jakości ich usług. Odkażanie, deratyzacja, dezynsekcja oraz coraz popularniejsze ozonowanie- to tylko część oferty. Działania Protect24 są sprawne, szybkie, rzetelne oraz dyskretne, co jest niezwykle ważne w pewnych szczególnych przypadkach. Sytuacja każdego klienta rozpatrywana jest indywidualnie, by doskonale dobrać formę dezynfekcji w trosce o bezpieczeństwo zleceniodawcy i środowiska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here