Jak uzyskać kredyt hipoteczny

Rynek mieszkaniowy w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat uległ bardzo dużej zmianie. Poprzednie pokolenia niekiedy musiały bardzo długo oczekiwać w kolejce, aby zostało im przyznane mieszkanie. Niekiedy konieczne było oczekiwanie nawet kilku lat. W tym czasie młode małżeństwa ze swoimi małymi dziećmi musiały najczęściej pomieszkiwać w mieszkaniach swoich rodziców zajmując jeden pokój. Nie miało się także większego wpływu na to, na jakie mieszkanie dostanie się przydział.

Aktualnie liczba mieszkań jest znacznie wyższa niż wtedy i ciągle powstają nowe. W dodatku koszt ich zakupu wydaje się być bardziej przystępny niż dawniej. A najważniejsze w tym wszystkim jest to, że nie trzeba dysponować całą kwotą potrzebną do zakupu nieruchomości, ponieważ znacznie rozwinęły się także możliwości finansowania takiego zakupu. Wystarczy więc posiadać tylko część środków, które przeznaczymy jako wkład własny i złożyć wniosek w banku o przyznanie kredytu hipotecznego na pozostałą kwotę.

Aby móc uzyskać kredyt hipoteczny należy przedstawić dokumenty, które potwierdzają naszą zdolność kredytową. Bank chętnie pożycza pieniądze, jednak nie jest instytucją charytatywną i musi się we wszelki możliwy sposób zabezpieczyć, aby odzyskać zainwestowane środki. Aby więc zagwarantować sobie, że kredytobiorca będzie w stanie płacić ratę kredytu każdego miesiąca, musi on posiadać odpowiedni poziom zarobków. Każdy bank ma w tej kwestii odmienne wymagania, dlatego nawet jeśli jeden bank nie wyraził zgody na udzielenie kredytu należy sprawdzić ofertę pozostałych banków.

Przed złożeniem wniosku najlepiej jest przeprowadzić porównywanie kredytów hipotecznych we wszystkich bankach. Najłatwiej jest to zrobić za pomocą specjalnych stron internetowych. Nie trzeba więc wychodzić z domu. Wystarczy usiąść przed komputerem, wyszukać porównywarkę kredytów hipotecznych i porównać oferty. Jest to bardzo szybki i niezwykle wygodny sposób. Nie trzeba odwiedzać każdego banku po kolei, aby zapytać o ich ofertę i wymagania. Zazwyczaj na takich stronach, które umożliwiają porównanie kredytów można podać podstawowe informacje o swojej sytuacji. Wpisujemy więc ilość środków, jakie posiadamy jako wkład własny, określamy wartość nieruchomości, którą chcemy kupić oraz podajemy wysokość miesięcznej raty jaką jesteśmy w stanie płacić. Na tej podstawie zostanie wyświetlona lista ofert, która spełnia założone przez nas wymagania. Można więc bardzo łatwo porównać, gdzie można otrzymać najbardziej atrakcyjne oprocentowanie. Czasami może się okazać, że żadna oferta nie spełnia naszych wymagań. Wtedy trzeba nieco zmodyfikować swoje potrzeby. Albo zrezygnować z filtrowania i sprawdzić wszystkie dostępne oferty i wybrać taką, która jest najbliższa tego, czego szukamy. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że na stronie z porównywarką możemy od razu skontaktować się z bankiem. Wystarczy jedynie podać swoje dane kontaktowe takie jak imię i numer telefonu i zamówić rozmowę z konsultantem. Dopiero po rozmowie telefonicznej będzie trzeba udać się do banku, by dopełnić formalności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here