sejf

Sejf to idealne miejsce, w którym możesz zabezpieczyć wartościowe przedmioty. Gotówkę jesteś w stanie wpłacić do banku. Jednak biżuterię i kosztowności zapewne trzymasz we własnym domu. Dlatego powinieneś zadbać, aby przedmioty, które mają duża wartość, były odpowiednio chronione. 

Dlatego przygotowaliśmy artykuł, w którym odpowiemy na pytania:

  • Jakie wyróżniamy typy sejfów?
  • Co można przechowywać w sejfie?
  • Czym jest klasa bezpieczeństwa sejfu?
  • Jakie parametry sejfu są najważniejsze?
  • Jakie rodzaje zamków są montowane w sejfach?

Zdobyte informacje z pewnością ułatwią Ci podjęcie decyzji odnośnie wyboru idealnego sejfu.

Jakie wyróżniamy typy sejfów?

Zasadniczo można wyróżnić 3 rodzaje sejfów. Chodzi mianowicie o sejfy ognioodporne, odporne na włamanie oraz te, które łączą w sobie wszystkie wymienione cechy. Jak łatwo się domyślić sejfy „2 w 1” są najdroższe. Z drugiej strony gwarantują najbardziej kompleksowy poziom ochrony. W tej kwestii wybór zależy przede wszystkim od Twoich możliwości finansowych. Jeżeli chcesz zabezpieczyć dużą ilość kosztowności, które mają wartość nie tylko sentymentalną, ale i materialną, to warto zainwestować w kompleksowe zabezpieczenie. Większy wydatek na pewno pozwoli Ci spać spokojnie.

Co można przechowywać w sejfie?

Zawartość sejfu może zasadniczo różnić się w zależności od tego, czy jest on montowany w prywatnym domu, firmowym biurze czy też urzędzie. Dla każdego użytkownika dużą wartość mają różne przedmioty. Dla osoby prywatnej może to być biżuteria i inne kosztowności, dla przedsiębiorcy mogą to być hasła dostępu, nośniki danych czy polisy, a dla urzędnika akty notarialne czy dokumentacja przetargowa. W sejfie można umieścić, chociażby zapasowe kluczyki do auta czy broń palną. Wybierając sejf, powinieneś wiedzieć, co będziesz w nim przechowywać. To znacznie ułatwi wybór optymalnego modelu.

Czym jest klasa bezpieczeństwa sejfu?

Kupując sejf, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na fakt posiadania stosownych atestów. Wszakże to one decydują o jego bezpieczeństwie. Jednym z parametrów, który określa poziom bezpieczeństwa sejfu, są klasy. Przyjmują one oznaczenia S1, S2, 0, I, II, III, IV i wyższe. Decydując się na konkretną klasę, koniecznie weź pod uwagę wartość rzeczy, które będą przechowywane w sejfie. Pamiętaj, że wraz ze wzrostem klasy rośnie nie tylko poziom bezpieczeństwa sejfu, ale także jego cena.

Jakie parametry sejfu są najważniejsze?

Słów kilka warto poświęcić parametrom technicznym sejfów. Pamiętaj, że sejfy mogą przybierać bardzo różne formy. Z jednej strony mogą mieć niewielkie rozmiary i być łatwe do schowania, a z drugiej mogą występować w formie szafy. Wybór konkretnego rozmiaru sejfu powinieneś uzależnić nie tylko od przedmiotów, jakie będziesz w nim przechowywał, ale także od wolnego miejsca w danym pomieszczeniu. W przypadku pieniędzy i biżuterii raczej nie będziesz potrzebował dużego sejfu. Jeśli jednak będziesz chciał zabezpieczyć duże ilości dokumentów, to może być Ci potrzebny nawet sejf w formie szafy.

Jakie rodzaje zamków są montowane w sejfach?

Można powiedzieć, że zamek to kluczowy element każdego sejfu. Aktualnie w sejfach mogą być montowane aż 3 rodzaje zamków. Chodzi o zamek kluczowy, szyfrowy oraz elektroniczny. Jeszcze przed zakupem sejfu sprawdź, czy zamontowany w nim rodzaj zamknięcia jest atestowany. Za najsłabiej zabezpieczony uważa się sejf z zamkiem kluczowym. Najbezpieczniejszy jest zamek elektroniczny. Należy on także do najbardziej popularnych.

Jeżeli interesuje Cię zakup sejfu do domu lub firmy, to zajrzyj na stronę fxmeble.pl. Firma FX Meble oferuje duży wybór wysokiej klasy sejfów o zróżnicowanych rozmiarach, właściwościach i klasach bezpieczeństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here