strażacy

Osoby, które pracuje jako zderzak najbardziej cenione są za swoje poświęcenie, w których składają z wykonywaniem w swojej codziennej pracy. W takim zawodzie pełnimy obowiązki, które narażają nasze zdrowie, a w niektórych przypadkach nawet życie. Dzisiaj jednak przyjrzymy się pracy strażaka z nieco innej strony. Jakie specjalizacji możemy spotkać w takim zawodzie? Jakie warunki stawiany są pracy strażaka? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-strazaka/ 

Strażak – specjalizacje zawodowe

W ramach pracy jako strażak możemy specjalizować się w kilku dziedzinach. Jeżeli złożona zostanie potrzeba, nasze zdolności mogą być efektywnie wykorzystywane, a straż w ten sposób zarządzi naszym stanowiskiem. Podział taki ma wpływ przede wszystkim na wykonywanie zadań odcinek w ramach których możemy zostać:

Ratownikiem wysokościowym – taka osoba wykazuje się zdolnościami wspinaczkowymi oraz umiejętnością przedostanie się w bardzo nietypowe miejsce. Ponadto będzie zajmowała się uratowanie mnie jednego życie. Jego środowiskiem pracy będą duże wysokości, kanały, kominy czy dachy.

Specjalistą technicznym – będzie to osoba na pierwszej linii walki o życie poszkodowanych w wypadkach i katastrofach budowlanych. Dodatkowo przy pomocy specjalistycznego sprzętu będzie on przecinać wraki oraz przebieg ściany. Wszystko to, aby wydostać wciąż żywe osoby oraz udzielić im pomocy.

Ratownikiem wodnym – miejscem pracy takiej osoby będzie teren zalewowy, który dotknięty został katastrofę naturalną czy inną tragedię. Przeprowadzać będzie podwodne poszukiwania zdejmować się wyciąganiem ludzi z wody.

Specjalistą chemiczno-epidemiologicznym – taka osoba będzie zajmować się wyjeżdżaniem na akcję, kiedy istnieje ryzyko rozpalania szkodliwych substancji chemicznych, a także zakaźnych.

Warunki pracy strażaka

Taka praca jest niezwykle wyczerpująca fizycznie, ale też psychicznie. W pracy przyjdzie nam się zmierzyć z naprawdę niebezpiecznymi oraz trudnymi sytuacjami zawodowymi. Naszym przeciwnikiem będzie nie tylko ogień, ale też inne warunki atmosferyczne, które mogą zagrażać naszemu zdrowiu i życiu. Jest to praca niezwykle odpowiedzialna oraz szlachetna. Największym wrogiem są tu substancji chemicznej, niepewna konstrukcja płonącego budynku, a w najczęstszych przypadkach upływający czas.

Zobacz też: http://www.geostrefa.pl/strazak-jak-nim-zostac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here