magazyn wysokiego składowania

Przedsiębiorcy zainteresowani możliwością wynajmu powierzchni magazynowej mogą wybierać spośród różnych typów hal. Istnieje wiele sposobów kategoryzacji tego typu obiektów. Jedną z najpopularniejszych jest podział hal ze względu na rodzaj zastosowanej konstrukcji i wynikające z niej przeznaczenie. Drugą popularną kategorią jest podział hal ze względu na ich wysokość. W takiej kategorii znajdziemy magazyn wysokiego składowania, niskiego oraz średniego.

Hale magazynowe i ich podział ze względu na rodzaj konstrukcji

To podstawowy sposób kategoryzowania powierzchni magazynowych. Na jego podstawie możemy wyróżnić trzy główne rodzaje hal magazynowych – magazyny otwarte, półotwarte i zamknięte. Te ostatnie możemy później dzielić na magazyny wysokiego składowania, średniego i niskiego. Magazyny typu otwartego to powierzchnie odsłonięte, niezabezpieczone przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych. W takich miejscach można przechowywać niektóre rodzaje materiałów budowlanych czy kruszywa. Magazyny półotwarte są już zadaszone, niekiedy wyposażone są również w częściowe ściany. Nie zabezpieczają one jednak przechowywanych towarów przed ciepłem czy zimnem. Za klasyczne hale uznaje się magazyny typu zamkniętego. Przykładem takiego obiektu jest magazyn wysokiego składowania, z wielopiętrową zabudową regałową, obsługiwany przez specjalistyczne wózki lub automatyczne układnice magazynowe.

Hale magazynowe i ich podział ze względu na wysokość

Choć nie ma jednoznacznej definicji określającej wysokość hali magazynowej przypisującej ją do obiektu określonej kategorii, to jednak zwykle mówi się o magazynach wysokiego składowania, gdy minimalna wysokość przechowywania towarów wynosi 7,2 metra, średniego składowania, gdy wysokość zabudowy regałowej wynosi od 4,2 do 7,2 metra i niskich halach, w których maksymalna wysokość zabudowy do składowania towarów jest nie większa niż 4,2 metra. Największą przestrzeń magazynową na metr kwadratowy powierzchni oferuje magazyn wysokiego składowania i tego typu obiekty cieszą się dziś szczególnie dużym zainteresowaniem klientów poszukujących hali na wynajem.

Jeśli nie chcesz przepłacać za wynajem powierzchni magazynowej, wybierz taki rodzaj magazynu, który będzie w optymalny sposób dostosowany do rodzaju towaru, jaki chcesz przechowywać i Twoich dodatkowych potrzeb. W magazynach wysokiego składowania, zwłaszcza magazynach typu A, zwykle można liczyć również na realizację dodatkowych usług, na przykład usług związanych z przyjęciem towaru, jego pakowaniem, wysyłką, a niekiedy również z obsługą zwrotów i reklamacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here