Kim jest doradca finansowy i jaką rolę może odegrać w rozwoju twojej firmy

Na każdym kolejnym etapie edukacji poznajemy nowe zawody, które możemy wykonywać w przyszłości. Z czasem okazuje się, że jest wśród nich nie tylko lekarz, nauczyciel, prawnik czy piłkarz. Każda z branż – medycyna, edukacja, prawo, sport i inne – oferuje bowiem wiele perspektyw zawodowych. Sprawa ma się podobnie z ekonomią. Kończąc studia ekonomiczne, możesz zostać wykładowcą lub analitykiem, ale także doradcą finansowym. Kim jest ta osoba i w jaki sposób pomaga przedsiębiorcom https://splatakredytow.pl/kredyt-dla-firm/?

Doradca finansowy – specyfika zawodu

Mianem doradcy finansowego określa się profesjonalistę, posiadającego szeroką wiedzę z zakresu ekonomii i finansów. Dobry doradca to taki, który nieustannie się rozwija i pozostaje na bieżąco z sytuacją na rynku pracy i finansów. Monitorowanie zachodzących na nich zmian jest niezbędne do udzielania klientom biznesowym właściwej, fachowej pomocy – między innymi w pozyskiwaniu kredytów dla firm. Liczy się ona zwłaszcza teraz, kiedy przedsiębiorców paraliżują wysokie rachunki, inflacja, koszty kredytu i kryzys, o którym słyszymy każdego dnia. Te aspekty powstrzymują właścicieli nie tylko przez zaciągnięciem kredytu dla firm, ale także przez rozwojem biznesu.

Dzisiejsza sytuacja jest wyjątkowo trudna. Analitycy rynku są zgodni, że jak dotąd żaden kryzys finansowy nie wiązał się z tak dużą niepewnością i nie był tak brzemienny w skutki, jak ten, z którym mierzymy się obecnie. Według nich 2023 rok będzie szczególnie trudny między innymi dla branży beauty. Codziennie dostajemy jednak nowe informacje o likwidacji kolejnych lokali gastronomicznych, handlowych i małych przedsiębiorstw. Doradca finansowy musi zatem zdawać sobie sprawę z konsekwencji poszczególnych działań swoich klientów i dokładnie analizować kolejne przypadki upadłości firm, aby móc im zapobiegać.

Doradca finansowy a opinia publiczna

Zawód doradcy finansowego jest przez niektóre osoby krytykowany, przez inne – niezwykle ceniony. Opinia klientów zależy przede wszystkim od tego, czy trafili oni na rzetelnych specjalistów, czy też na kogoś, kto próbował jedynie na siłę przekonać ich do konkretnej oferty kredytowej. Musisz wiedzieć, że dobry doradca finansowy działa niezależnie i jego zadaniem jest przeanalizowanie z tobą wszystkich dostępnych produktów finansowych i perspektyw dla rozwoju twojego biznesu. Właśnie tak działają przedstawiciele Spłaty Kredytów. Dzięki nim wielu przedsiębiorców uzyskało pomoc, która uchroniła ich przed bankructwem – na przykład w postaci kredytu dla firm.

Doradca finansowy a pozyskiwanie kredytów dla firm

Tak jak wspomnieliśmy, doradca finansowy może pomóc ci uzyskać kredyt dla firm. Wbrew obiegowej opinii, nie zmusi cię on jednak do podpisania umowy na konkretny produkt. Wręcz przeciwnie. Najpierw przeanalizuje sytuację twojego przedsiębiorstwa i branży, a następnie przedstawi ci dostępne oferty pożyczek bankowych i pomoże wybrać najlepszą z nich spośród wszystkich ofert dostępnych na rynku. Do przedstawicieli Spłaty Kredytów zgłaszają się również osoby, które spotkały się z odmową współpracy ze strony banku. Firma specjalizuje się bowiem w pozyskiwaniu trudnych kredytów dla firm. Możesz zgłosić się do niej nawet wtedy, gdy utraciłeś płynność finansową lub posiadasz negatywną historię kredytową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here