Kredyt hipoteczny - promocja

Kredyt hipoteczny – promocja to często używany w reklamach slogan, w którym dodaje się, że można otrzymać taki kredyt bez sprawdzania baz BIK, KRD, przedpłat, minimalne formalności, a maksymalne kwoty. Trzeba tu jednak wspomnieć, że kredyty hipoteczne, którymi w reklamach kuszą banki i instytucje udzielające kredytów nie są tak dobre dla zainteresowanych taką promocją
Banki kuszą klientów promocyjnym kredytem hipotecznym, w którym proponują niższa stopą procentową, jednak w zamian wymagają od klientów dodatkowego ubezpieczenia kredytu, którego wysokość często dochodzi do 20 tys.zł lub dodatkowo wymuszają na klientach pobranie karty kredytowej.
Banki i instytucje udzielające kredytu hipotecznego – promocja często podkreślają, że nie pobierają prowizji od udzielonego kredytu, ale odrabiają swoje straty podwyższając marżę kredytu lub pobierając za wycenę nieruchomości kwotę większą niż kwota prowizji przed promocją. Jeszcze innym minusem kredyt hipoteczny – promocja jest pobieranie większej opłaty przy wcześniejszej spłacie kredytu.
Instytucje udzielające kredytów reklamują się, że można otrzymać kredyt bez wychodzenia z domu, jest to jednak opcja dostępna dla niewielkiej liczby osób, czyli tych, których dochody są wysokie.
Żeby nie ulec reklamie instytucji oferujących kredyt hipoteczny – promocja należy zapoznać się z tematem, co to jest kredyt hipoteczny.
Kredyt hipoteczny jest kredytem długoterminowym i udziela się go
średnio na trzydzieści pięć lat. Ubiegać się o niego mogą nie tylko osoby prywatne ale też i przedsiębiorcy, o czym nie każdy przedsiębiorca wie.
Najczęściej udziela się kredytu hipotecznego na zakup mieszkania lub domu. Można go też otrzymać na remont mieszkania, zakończenie budowy domu lub rozbudowę.
By pod nieruchomość został zaciągnięty kredyt dana nieruchomość musi posiadać księgę wieczystą, w której dokonuje się wpisu o wysokości zadłużenia. Takiego wpisu może dokonać notariusz lub też osoba, która zaciągnęła kredyt.
Bank przed udzieleniem pożyczki sprawdza zdolność kredytową oraz historie kredytową danego klienta. Osoba starająca się o kredyt musi posiadać dwadzieścia procent wkładu własnego wartość kupowanej nieruchomości.
Oczywiście można wnieść większy wkład co pozwoli obniżyć wysokość marży. W przypadku kredytów hipotecznych banki stosują zmienna stopę procentową.
Zabezpieczenie kredytu to nie tylko hipoteka na nieruchomości ale też i polisa ubezpieczeniowa z cesją na rzecz banku, który udzielił kredytu.
Bank musi przygotować umowę pisemną, w której zostanie zawarta kwota kredytu, cel na jaki został udzielony, zasady i termin spłaty i wysokość oprocentowania. W umowie powinna też zostać wpisana kwota prowizji za udzielenie kredytu.
Trzeba pamiętać o tym, że w przypadku zaprzestania spłaty raty kredytu, bank, który go udzielił może przejąć daną nieruchomość.
Aby dokładnie sprawdzić czy posiadamy zdolność finansową na zakup naszej wymarzonej nieruchomości należy umówić się na spotkanie z doradcą kredytowym, który dobierze nam kredyt na jak najlepszych warunkach, bez oferty kredyt hipoteczny – promocja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here