Drugi kredyt hipoteczny

Żyjemy w czasach, kiedy bardziej dąży się do tego, by mieć, niż by być. Prawdą jest bowiem to, że większość z nas ma ogromne potrzeby kupowania rzeczy, które cieszą oko. Mogą one być bardziej bądź też mniej funkcjonalne, niekoniecznie potrzebne lub też niezbędne, ale chcemy je mieć. Ta potrzeba rodzi się w naszych głowach.

Konsumpcjonizm to bardzo mocne słowo, ale doskonale określa ludzką mentalność. Wielu ludzi nie zarabia aż tak ogromnych pieniędzy, by móc sobie pozwolić na każdą zachciankę, a jednak wciąż i wciąż kupuje nowe rzeczy. Zakupoholizm? Być może, ale w głównej mierze jest to brak rozsądku. Kiedyś bowiem ludzie żyli skromniej, wydawali jedynie to, co udało im się zarobić. Dziś wydajemy znacznie więcej, niż mamy. Pomimo tego, że zdajemy sobie sprawę z tego, że nas na to nie stać, to chęć posiadania rzeczy bywa często silniejsza.

Winę za taki stan rzeczy można śmiało zgonić na czasy, w jakich obecnie żyjemy. Wszędzie kolorowe reklamy, billboardy, promocje, przeceny, wyprzedaże, a sklep na każdym kroku. Trudno się przed tym bronić. Nie bez powodu zwykło się mówić, że reklama jest dźwignią handlu. To właśnie te kolorowe obrazki i napisy tak na nas działają. Pobudzają nas do działania, do kupowania, do posiadania, wabią nas, czarują, wodzą na pokuszenie! Trzeba mieć naprawdę silną wolę, by temu nie ulec, by się temu nie poddać. Każdy z nas ma na swoim sumieniu zakupowe grzeszki i grzechy. Każdy z nas kiedyś coś kupił, co niekoniecznie było mu potrzebne, ale skusiła go reklama, promocja, przecena. Tak właśnie działa marketing.

Kiedy zatem wpadamy w zakupowy szał, często okazuje się, że brakuje nam pieniędzy. Wówczas trzeba pomyśleć, jaki kredyt wziąć, by nie pogrążyć się bardziej w długach, a przeżyć przynajmniej do najbliższej wypłaty. Wtedy z pomocą przychodzą nam porównywarki kredytów. To dobre rozwiązanie i można rzec, że jest to rzetelne zestawienie aktualnych ofert. W jednym miejscu mamy porównanie wszystkich kredytów, jakie oferują banki oraz instytucje pozabankowe. Tam również możemy znaleźć takie informacje, jak oprocentowanie, maksymalna ilość rat oraz wysokość dodatkowych opłat. Dzięki temu bez wychodzenia z domu możemy na spokojnie przeanalizować te oferty kredytowe i wybrać takie, które okażą się dla nas najkorzystniejsze.

Zaciąganie kredytu nie jest idealnym rozwiązaniem, ale pozwala uzupełnić braki w domowym budżecie. Wiele osób potrzebuje gotówki nagle, ponieważ spotkało ich coś, co wymaga nakładu pieniędzy, a tych w portfelu aktualnie brak. Dużo osób również wspomaga się kredytami w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Wówczas każdy ma większe wydatki z uwagi na przygotowanie wieczerzy wigilijnej, jak również zakupienie prezentów dla rodziny i najbliższych przyjaciół. Nie każdy zarabia kokosy, by przed świętami nie odczuć tak dużych wydatków. Nie każdy też posiada oszczędności. Całe szczęście, że obecnie większość z nas może śmiało zaciągnąć niewielki kredyt, dzięki czemu może również spełnić własne zachcianki lub też załatać dziury w domowym budżecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here