Kredyt hipoteczny

Kredyt na dowolny cel to oferta, która chyba jest najbardziej popularna wśród klientów wszystkich banków. Nie ma się zresztą czemu dziwić, ponieważ nie trzeba załatwiać dodatkowych dokumentów, żeby w ogóle otrzymać rzeczony kredyt. Gros osób pozyskuje pieniądze w banku pod zastaw, np. własnego domu. To oczywiście bardzo dobry sposób na pożyczkę i często też ludzie z takiej opcji korzystają. Ale związane jest to właśnie z dodatkowymi formalnościami.
Kredyt na dowolny cel to zdecydowanie bardziej wygodna oferta, ale też nie wszyscy mogą z niej skorzystać. Podstawą jest tzw. zdolność kredytowa. Nawiasem mówiąc, bez niej żaden bank nie pożyczy nikomu żadnych pieniędzy. W końcu nie jest sztuką zaciągnięcie kredytu, ale jego później oddanie. Banki nie są przecież organizacjami non profit, ale tej kwestii chyba nie trzeba nikomu jakoś specjalnie tłumaczyć, bo wszyscy o tym doskonale wiedzą. Mało tego, pieniądze trzeba oddać często z niemałymi odsetkami, ale tak to już jest. Gdyby nie różne kredyty czy pożyczki przeciętnego Kowalskiego nie byłoby stać na wiele rzeczy. Nie jesteśmy tak zamożnym społeczeństwem jak Niemcy, Austriacy, Szwajcarzy czy Szwedzi i daleko nam do nich. Wprawdzie nasi politycy obiecują nam świetlaną przyszłość, ale nikt jakoś nie wie, kiedy ewentualnie nasza stopa życiowa ulegnie podwyższeniu. No cóż, zawsze warto mieć nadzieję, wszak ta umiera ostatnia.
Ale wróćmy jednak do zasadniczego tematu niniejszego artykułu, bo miało być o kredytach, a nieco odbiegliśmy od meritum.
A jak w zasadzie uzyskać kredyt na dowolny cel? No cóż, trzeba po prostu iść do banku, z którym ewentualnie wiążemy nadzieję na takie pieniądze i tam zapytać o warunki przyznania takiego kredytu. Trzeba tutaj wyraźnie zaznaczyć, że każdy bank ma swoje wewnętrzne warunki udzielania wszelakich kredytów i pożyczek. Co więcej, każdy klient traktowany jest przez tego rodzaju instytucje indywidualnie. Nie może być zresztą inaczej, bo sytuacja finansowa różnych osób jest różna. Dajmy na to, że nasz znajomy bez kłopotów otrzymał właśnie kredyt na dowolny cel, a my nie możemy skorzystać z takiej oferty. Dlaczego? Powodów może być kilka. Po pierwsze, mamy już jeden kredyt i w związku z tym nie będziemy w stanie wykazać się wspomnianą już wcześniej zdolnością kredytową, aby otrzymać kolejny. Po drugie, może być tak, że owej zdolności chwilowo nie mamy, bo nasze dochody są zbyt małe. I tego, niestety, nie przeskoczymy. Po trzecie, nie dysponujemy żadnym trwałym majątkiem, który mógłby posłużyć jako zabezpieczenie udzielanej pożyczki.
Jak widać, wcale czasami nie jest tak prosto otrzymać pieniądze od instytucji bankowych. Wiele osób ratuje się tzw. szybkimi pożyczkami, jakich udzielają niebankowe podmioty, ale w takich przypadkach trzeba się liczyć ze zdecydowanie wyższymi kosztami. Mówimy tutaj przede wszystkim o odsetkach. Są jednak takie okoliczności, kiedy człowiekowi pozostają li tylko takie pożyczki i musi z nich po prostu skorzystać, bo w przeciwnym razie wpędzi się w jeszcze większe kłopoty. I pomyśleć, że gdyby Fenicjanie nie wynaleźli pieniędzy, świat wyglądałby inaczej…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here