Lepiej na swoim

W jakim banku kredyt gotówkowy? Jakie warunki trzeba spełnić, żeby taki kredyt w ogóle otrzymać? Oto pytania, na które odpowiedzi poszukuje stosunkowo dużo osób. Nie ma się zresztą czemu dziwić, ponieważ stale ktoś potrzebuje gotówki. Nawiasem mówiąc, statystyki mówią, że Polacy od lat żyją na kredyt. No cóż, gdyby nie kredyty i różnego rodzaju pożyczki przeciętny Kowalski nie mógłby sobie pozwolić na szereg różnych rzeczy, bo zwyczajnie nie wystarcza mu pieniędzy. Lwią część naszych pensji pochłania po prostu życie. Ale trzeba wyraźnie podkreślić, że nie zarabiamy zbyt dobrze w porównaniu z naszymi zachodnimi sąsiadami. Mało tego, nic nie wskazuje też, aby ten stan rzeczy uległ jakiejś diametralnej poprawie. Wprawdzie politycy obiecują nam świetlaną przyszłość, ale kto to wie, jak będzie w rzeczywistości.
Wróćmy jednak do zasadniczego tematu niniejszego artykułu i spróbujmy odpowiedzieć na pytanie, w jakim banku kredyt gotówkowy będzie najkorzystniejszy. Aby się tego dowiedzieć, trzeba po prostu odwiedzić co najmniej kilka banków i wówczas wszystko będzie wiadomo. Nawiasem mówiąc, banki stają się coraz bardziej konkurencyjne i dlatego też mogą na tym korzystać klienci. I bardzo dobrze, bo nam zależy przecież na tym, aby pieniądze pożyczyć na jak najbardziej korzystnych warunkach. Tym bardziej przecież, że musimy bankowi oddać również odsetki. No cóż, żaden bank nie jest organizacją non profit, ale tej kwestii chyba nie trzeba nikomu jakoś specjalnie tłumaczyć, bo jest ona powszechnie znana.
Skoro już jesteśmy przy kredytach, trzeba jeszcze wskazać na jedną rzecz. Mianowicie, żeby otrzymać kredyt czy pożyczkę w banku, trzeba wykazać się tzw. zdolnością kredytową. Innymi słowy mówiąc, trzeba pokazać, że mamy odpowiednie dochody, żeby móc spłacać należności bankowe i jednocześnie, aby wystarczało na normalne życie. Gdybyśmy takowej zdolności nie mieli, żaden bank nie udzieli nam żadnej pożyczki czy kredytu. Warto również pamiętać o tym, że każdy klient traktowany jest przez bank indywidualnie. Dajmy na to, że nasz znajomy bez najmniejszego kłopotu otrzymał pieniądze, a my nie. Jak to możliwe? Otóż, jak najbardziej. Wystarczy bowiem, że nie mamy rzeczonej zdolności kredytowej i już po wszystkim.
Gros osób pieniądze pożycza również od instytucji parabankowych. Tego typu podmiotów na naszym rynku nie brakuje, a i popyt na ich usługi nie słabnie. Jeśli ktoś nie może liczyć na pieniądze z banku, ani też od rodziny czy znajomych, pozostaje własnie takie wyjście. Może nie jest ono najtańsze, ale w podbramkowej sytuacji nie jednemu już pomogło. Najlepiej więc jak najszybciej później spłacić pożyczkę, aby nie zwiększać kosztów odsetkowych, bo te są później po prostu bardzo duże. Dobrze by było, że człowiek mógł regularnie odkładać jakieś poważniejsze sumy, ale niestety, niewielu osobom to się udaje. Płace jakby utknęły w miejscu, a ceny stale zwyżkują i tym sposobem wartość nabywcza złotówki po prostu spada. Niestety, nic na to nie poradzimy. Takie są uwarunkowania, w jakich przyszło nam egzystować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here