Nowoczesne okna

Wykończenie domu lub też przeprowadzenie generalnego remontu w mieszkaniu wiąże się z całą masą decyzji. Jedną z tych najważniejszych jest wybranie odpowiednich okien. Dzisiaj na rynku dostępna jest masa możliwości w tym zakresie i niemalże od razu zauważa się ogromne różnice w cenach. Jakie okna wybrać?

Nowe okna – cennik

Pytanie o to, ile kosztują okna, pada niezwykle często. Rozbieżności w cenach są ogromne. Wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło „okna Novobudowa Kraków”, dostrzeżemy masę różnych promocji i zniżek. Czy z każdej z nich warto skorzystać? Pamiętajmy, że okna to inwestycja na wiele lat. Kierując się wyłącznie ceną i wybierając zawsze tą najniższą, możemy później tego żałować. W zależności od typu budynku zupełnie inne modele z innymi parametrami technicznymi są polecane. Właśnie takie detale wpływają na cenę. Od czego jeszcze uzależnione są koszty? Przede wszystkim od rozmiaru i kształtu. Standardowe wymiary i kształty są najtańsze. Za okna trójkątne czy okrągłe przyjdzie nam zapłacić dużo więcej. Nie bez znaczenia jest także sposób otwierania okna. Okna tradycyjnie otwierane są dużo tańsze niż przesuwne. Podobnie jest z rozmiarem szyb. Dzisiaj niezwykle popularne są ogromne okna tarasowe. Duża szyba wpuszcza do wnętrza mnóstwo naturalnego światła, dlatego też warto zdecydować się na takie rozwiązania. Innym ważnym parametrem jest izolacja termiczna i profile. Producenci proponują również okna antywłamaniowe. Przy zdecydowaniu się na taką opcję koszty również wzrastają. Okna renomowanych producentów zawsze są droższe, ale kupując bezpośrednio od nich, a nie od pośrednika, możemy sporo zaoszczędzić.

Nowoczesne okna – czyli jakie?

Dzisiaj niebagatelny wpływ na to, jakie okna wybieramy, ma ich kolor oraz design. W ofertach producentów na pewno każdy znajdzie dokładnie to, czego szuka. Nie ma znaczenia, czy chcemy zamówić okna PCV, czy drewniane. Podobnie sprawa wygląda z kolorem. Obecnie możliwe jest dopasowanie barwy pod kolor elewacji, a także wnętrza. Dzięki temu cały projekt będzie spójny. Oczywiście za dedykowane rozwiązania przyjdzie nam zapłacić odpowiednią cenę. Właściciele domów bardzo często decydują się na drewniane okna. Sporą popularnością cieszą się także wielkie okna, które nie są dzielone. Producenci zwracają uwagę na to, że w przypadku dużych gabarytów doskonale sprawdzają się profile aluminiowe, które utrzymają każdy ciężar. Zanim zaczniemy realizować projekt zaproponowany przez architekta, warto skonsultować się z ekspertami, którzy podpowiedzą nam, na jakie parametry techniczne zwrócić uwagę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here