rozdzielacz

Listwy antyprzepięciowe są obecne niemalże w każdym domu. Powoli wypierają one tradycyjne przedłużacze. Większość osób, które stosują zabezpieczenia tego rodzaju, myśli, że ich sprzęty są całkowicie bezpieczne. Należy jednak podkreślić, że wszystko zależy od rodzaju listwy. Wbrew pozorom, różnice są spore.

Dlaczego warto używać systemów ochrony antyprzepięciowych?

Dzisiaj elektronika towarzyszy nam na każdym kroku. Część sprzętów zawiera niezwykle istotne dane. Na samą myśl o tym, że mogłyby one zostać utracone, czujemy lekką panikę. Mimo rozmaitych sposób na bieżące zapisanie ważnych dokumentów, często zostawiamy to na ostatnią chwilę, a w praktyce o tym zapominamy. Tymczasem wystarcza drobne zdarzenie, choćby takie jak burza, zanik napięcia w gniazdku, by wystąpiła całkiem poważna awaria. Odzyskanie zapisanych danych jest wówczas niemożliwe, a sama naprawa np. laptopa może kosztować dużo pieniędzy. Właśnie dlatego warto stosować listwy antyprzepięciowe. W sklepach dostępna jest masa produktów tego rodzaju, w różnych cenach. Najtańsze produkty z hipermarketów nie tylko nie zabezpieczają nas przed ewentualnymi awariami, ale też same mogą je powodować.

Najpopularniejsze systemy ochrony antyprzepięciowej

Wszelkie wahania napięcia mają niekorzystny wpływ na podłączone do prądu urządzenia elektroniczne. Nieraz wystarczy po prostu włączyć sprzęt o dużym poborze mocy. Antyprzepięciowa listwa filtrująca zapewni bezpieczeństwo w takich sytuacjach. Jej cechą charakterystyczną są wbudowane systemy zabezpieczeń podpiętych urządzeń. To dzięki nim możliwa jest ochrona przed spadkami i wzrostami napięcia w sieci. Warto wspomnieć, że warunki atmosferyczne (np. burze) również mogą je spowodować. Właśnie dlatego warto stosować listwy zabezpieczające. Podstawowe są oparte o bezpieczniki topikowe, które gwarantują jedynie podstawową, niezbyt wysoką ochronę. Listwy z układem warystorów posiadają kilkustopniowe zabezpieczenie i mogą zaabsorbować więcej energii. Tym samym możemy już być nieco spokojniejsi. Warto zainteresować się również listwami z diodami transilowymi. Czas ich reakcji jest bardzo szybki, a gwarancja bezpieczeństwa jeszcze większa. Jeśli chcemy zakupić profesjonalny system ochrony, to listwy z układami stabilizatorów napięcia będą idealne.

Listwa antyprzepięciowa nie tylko ułatwia zarządzanie sprzętami elektronicznymi w domu, ale gwarantuje także bezpieczeństwo. Cena nie powinna być jedynym wyznacznikiem podczas zakupu. Warto zapłacić nieco więcej za odpowiednią jakość i w razie spadków czy wzrostów napięcia w sieci mieć pewność, że nic się nie stanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here