Kredyt 200 tysięcy złotych

Jak bardzo oprocentowanie pożyczek zależy od stóp procentowych? Bardzo zależy i nie ma co do tego żądnych wątpliwości. Już dzisiaj banki oraz inne instytucje finansowe zachodzą w głowę jak przewidzieć stopy procentowe NBP, które wpłyną na oprocentowanie pożyczek dla zwykłych obywateli. Trzeba mieć świadomość tego, że pomimo wprowadzenia wskaźnika rzeczywistej rocznej stopy procentowej to klienci banków mają problem z porównaniem produktów kredytowych. Ma to miejsce szczególnie wtedy jeśli pożyczka ma sfinansować jedynie bieżące zwiększone potrzeby np. przed świętami. Już dziś klienci rozglądają się gdzie mogą otrzymać najlepszą czyli najmniej oprocentowaną pożyczkę. W pierwszej kolejności klient, któremu nie wystarcza pieniędzy na zakupy ma określoną kwotę, której mu brakuje i wobec tej kwoty sprawdza jakie raty miesięczne będzie płacił przez najbliższy rok. Czym niższa rata tym bardziej atrakcyjna pożyczka.
Oprocentowanie pożyczek w różnych bankach. Jak wiadomo banki działają dzisiaj na zasadzie konkurencji pomiędzy sobą korzystając z możliwości wolnego rynku. Poprzez opracowanie swojej strategii finansowej tak by opracowany zysk był najwyższy z możliwych. Stąd też klienci nie mogą liczyć na to, że bank czy kasa oszczędnościową podaruje im pieniądze i nie będzie chciał nic więcej. W przypadku kiedy oprocentowanie pożyczek jest na niższym niż w innych miejscach poziomie należałoby się zastanowić dlaczego? Często bank chce w ten sposób przyciągnąć do siebie nowego klienta, który do tej pory korzystał z produktów finansowych konkurencji. Jeśli raz weźmiesz już kredyt w innym banku, jeśli skorzystasz z jego oferty to być może zostaniesz z na dłużej. Kolejna pożyczka będzie zatem wzięta w tym, a nie innym banku.
Rata to nie to samo co koszt.
Czy tylko oprocentowanie pożyczek jest tym czym powinniśmy się przejmować wybierając ten czy inny produkt kredytowy. To zależy. Jeśli nie mamy zamiaru spłacić pożyczki wcześniej to nie będziemy tak bardzo zainteresowani tym jak rozkładają się koszty. Nie będzie miało znaczenia zatem ile wynosi oprocentowanie pożyczek, a ile prowizja za ich udzielenie. Będzie nas jedynie interesowała rata kredytu. Jeśli jednak klientowi dzisiaj brakuje pieniędzy na zaspokojenie swoich potrzeb ale być może za miesiąc d bądź dwa spodziewa się dopływu gotówki to bardzo ważne jest by znał jaka jest prowizja za udzielenie kredytu, a jakie jest oprocentowanie pożyczek. Jemu będzie zależało na tym by prowizja była jak najmniejsza, nawet kosztem większego oprocentowania.
Kiedy szukać dobrej pożyczki?
Odpowiedź na te pytanie zwykle jest prosta. Wtedy kiedy takiej pożyczki potrzebujemy. Przy małych kwotach nie będziemy przecież czekać na niższe oprocentowanie pożyczek wtedy kiedy pieniędzy potrzebujemy właśnie tu i teraz. Jeśli jednak mamy trochę czasu, wykorzystajmy narzędzia dostępne choćby w Internecie i porównajmy dostępne produkty. Dzięki temu uchronimy się przed niepotrzebnymi kosztami i będziemy płacili po prostu mniejsze raty. A kto z nas nie chciałby płacić mniej. Powodzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here