Recenzja platformy kryptowalutowej eToro

eToro to przyjazna dla użytkownika platforma brokerska do kupna i sprzedaży kryptowalut, akcji i ETF’ów.

Firma eToro ma siedzibę w Tel Awiwie i została założona w 2007 roku przez Ronena Assia, Davida Ringa i Yoni Assi. Początkowo firma działała pod nazwą RetailFX jako internetowy broker forex.

Klienci eToro mają dostęp do bogatej liczby aktywów i mogą inwestować w amerykańskie akcje, ETF-y i kryptowaluty. Mogą również inwestować w akcje ułamkowe już za 10 USD, przy 0% prowizji i uzyskać dostęp do społeczności ponad 20 milionów globalnych inwestorów.

Instrumenty handlowe eToro obejmują:

  • Ponad 50 kryptowalut (BTC, ETH, BCH, LTC, Doge, Shiba Inu (zobacz: jak kupić shiba inu na eToro), Dash i inne)
  • 1759 akcji
  • 221 ETF-ów (SPY, GLD, XLE, VOO, SLV, VTI, VNQ i inne).

Platforma została założona z myślą o uczynieniu handlu bardziej dostępnym. Od tego czasu stała się wiodącą na świecie platformą handlu społecznościowego i planuje wejście na giełdę. Z eToro obecnie korzysta ponad 20 milionów użytkowników na całym świecie. To, co wyróżnia eToro, to popularna funkcja CopyTrading, dodana w 2010 roku jako część platformy inwestycji społecznościowych OpenBook. Pozwala ona użytkownikom automatycznie naśladować transakcje najlepszych inwestorów.

Handel kryptowalutami na eToro

eToro ułatwia kupowanie i sprzedawanie kryptowalut za pomocą aplikacji mobilnej lub strony internetowej. Po zarejestrowaniu się należy zasilić swoje konto. Minimalny depozyt wynosi od 10 do 10 000 USD w zależności od regionu i kraju oraz 200 USD, jeśli chcesz skorzystać z funkcjonalności CopyTrader.

eToro obsługuje ponad 50 kryptowalut, którymi można handlować na platformie. Zaliczają się do nich Ethereum, Bitcoin, Shiba Inu czy XRP. Ponadto eToro udostępnia swój własny portfel kryptowalutowy, na którym użytkownicy mogą bezpiecznie przechowywać prawie 200 różnych typów cyfrowych walut. Portfel dostępny jest z poziomu aplikacji na telefon i platformy eToroX.

Jakie kryptowaluty obsługuje eToro?

eToro obsługuje obecnie ponad 50 różnych kryptowalut i stablecoinów. Pełna lista dostępna jest na stronach brokera, jednak zaliczają się do niej między innymi:

Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Dash, Litecoin, Ethereum Classic, Cardano, IOTA, Stellar, EOS, NEO, TRON, ZCASH, Tezos, Maker, Compound, Chainlink, Uniswap, Yearn.finance, Dogecoin, Aave, Algorand, Decentraland, Enjin, Basic Attention Token, Polygon, Shiba Inu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here