Spektakularny mural #WrocławUskrzydla

Z sympatii do Wrocławia i jego mieszkańców, na początku czerwca
Moliera 2 zaprezentowało najnowszy mural #WrocławUskrzydla w ścisłym centrum stolicy Dolnego Śląska. Wyjątkowe malowidło ścienne zaprojektowane zostało przez popularną artystkę Beatę Rojek słynącą z oryginalnych, wielkoformatowych instalacji. Główny cel dzieła? Dodanie Wrocławianom pozytywnej energii i uśmiechu na co dzień.

Mural Moliera 2: #WrocławUskrzydla.

Dlaczego mural? Jest to niezwykle popularna forma sztuki, która zachwyca
i sprawia, że przestrzeń miejska staje się ciekawa i inspirująca. Skierowany jest do Wrocławian, przyjezdnych oraz turystów, a jego głównym celem jest dodanie im pozytywnej energii w nadchodzącym czasie.

Stworzenie projektu powierzono uznanej w świecie twórców Beacie Rojek – urodzona we Wrocławiu artystka wizualna pracuje głównie jako malarka, rysowniczka i animatorka, ale także tworzy wielkoformatowe obrazy i instalacje. Doskonale zna tkankę, historię swojego rodzinnego miasta oraz jego potrzeby.

Artystka stworzyła wyjątkowy koncept w energetycznych kolorach oddających atmosferę stolicy Dolnego Śląska. Wizerunek dziewczyny w wyrazistych barwach podkreśla kobiecą stronę metropolii, a różowe okulary namawiają przechodniów do pozytywnego spojrzenia na świat. Uwagę przyciągają także uśmiechnięte emotikony nawiązujące do social mediów, wywołujące pozytywne emocje. Ważnym elementem grafiki jest też aparat fotograficzny podkreślający turystyczną stronę Wrocławia – jest to zaproszenie od miasta dla turystów do zwiedzania i fotografowania najwspanialszych jego zakątków. Zwieńczeniem malowidła ściennego są hasła #WrocławUskrzydla oraz #Moliera2 nawiązujące do popularnego w sieci sloganu #Moliera2Uskrzydla.

Jestem rodowitą Wrocławianką. Uwielbiam energię tego miejsca, ludzi inspirujących mnie do tworzenia wyjątkowych projektów czy jego bogatą kulturę. Kiedy dostałam propozycję stworzenia muralu Moliera 2 w centrum mojego rodzinnego miasta, od razu wiedziałam, że musi to być koncept dodający pozytywnej energii wszystkim jego mieszkańcom oraz turystom. Z miejscem, w którym powstało malowidło, związanych jest wiele moich wspomnień z dzieciństwa, dlatego ten projekt był dla mnie szczególne ważny. Wychodzę z założenia, iż każde wielkoformatowe malowidło ścienne, które istnieje w przestrzeni miejskiej, jest po to, aby nieść konkretne przesłanie i nakłaniać do podejmowania dialogu. Tak też jest w przypadku muralu #WrocławUskrzydla – mówi Beata Rojek.

mural

Projekt powstał przy konsultacji z Plastykiem Miasta Wrocław,  a sam mural wykonany został przez firmę Braughman Group Media na stałe współpracującą z Moliera 2.

Spośród największych polskich miast Moliera 2 na miejsce powstania nowego muralu wybrało właśnie Wrocław. Stolica Dolnego Śląska to wyjątkowe miasto na mapie Polski. Wyróżnia się niesamowitą energią, bogatą kulturą, urzekającą architekturą czy mieszkańcami, którzy uwielbiają modę. Nie dziwi więc fakt, iż najnowszy mural #WrocławUskrzydla powstał właśnie tutaj.

Dla twórców kluczowe było miejsce powstania malowidła, tak aby mogli się nim cieszyć wszyscy Wrocławianie, a także turyści przybywający do miasta. Projekt zdobi ścianę budynku w ścisłym centrum metropolii przy Placu Legionów 15.

Światowi i polscy projektanci na wyciągnięcie ręki.

Sklep internetowy Moliera2.com oraz Salony Moliera 2 to wyjątkowe miejsca,
gdzie dostępne są ekskluzywne kolekcje zarówno światowych, jak i polskich projektantów. W asortymencie znaleźć można ponad 230 marek nierzadko zdobiących garderoby sław największego formatu.

W swoim portfolio Moliera 2 ma między innymi takie marki jak Balmain, Manolo Blahnik, Burberry, Kenzo czy MMC Studio. W Salonie oraz w sklepie internetowym Moliera2.com znajdziemy najnowsze kolekcje luksusowych brandów, które usatysfakcjonują Klientów poszukujących oryginalnego designu oraz wysokiej jakości.

Dalszych informacji udziela:

PR & Marketing Manager/ Kamila Raksimowicz

pr@moliera2.com/ tel. 509 456 034

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here