sprawozdanie BDO

Czym jest ewidencja odpadów BDO?

Ewidencja odpadów to jeden z obowiązków nałożonych na przedsiębiorców. Firmy, które wytwarzają odpady są zobowiązane do prowadzenia ewidencji w internetowym systemie BDO. Zawiera ona informacje ilościowe oraz jakościowe o wytworzonych odpadach, zgodnie z katalogiem odpadów. Przedsiębiorca poprzez indywidualne konto w systemie składa takie dokumenty jak: karta przekazania odpadów (KPO) oraz karta ewidencji odpadów (KEO).

Obowiązkowa rejestracja BDO – jak tego dokonać?

Aby zarejestrować się w BDO, należy najpierw utworzyć konto na stronie internetowej BDO korzystając z Profilu Zaufanego powiązanego z prowadzoną działalnością lub usługi e-dowód. Po utworzeniu konta kolejnym krokiem jest złożenie wnioski rejestracyjnego. W tym miejscu należy uzupełnic wszelkie dane firmowe. Po złożeniu formularza rejestracyjnego, Urząd Marszałkowski ma 30 dni na nadanie Twojej firmie numeru BDO.

Jeśli potrzebujesz pomocy w rejestracji BDO to warto skontaktować się z firmą https://obslugabdo.pl, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Czym jest sprawozdanie BDO?

Sprawozdanie BDO jest corocznym obowiązkiem dla podmiotów, które wytwarzają odpady i prowadzą ich ewidencję. Termin do którego należy złożyć sprawozdanie to 15 marca każdego roku za poprzedni rok kalendarzowy. Sprawozdanie powinno być złożone do marszałka województwa właściwego ze względu na miejsce prowadzenia działalności.

Aby złożyć sprawozdanie BDO należy posiadać aktualny wpis w rejestrze BDO, a następnie wybrać odpowiedni rodzaj sprawozdania. Z pewnością dla wielu przedsiębiorców poprawne wypełnienie formularza będzie bardzo trudne dlatego też warto skorzystać z usług specjalistów w tej dziedzinie jak https://obslugabdo.pl/uslugi/sprawozdania-bdo, którzy dokonają za nas całości obliczeń. Dzięki temu zaoszczędzimy mnóstwo czasu i nie narazimy się na ewentualne sankcje ze strony urzędu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here