Czym są certyfikowane szkolenia BHP

Certyfikowane szkolenia BHP to precyzyjna odpowiedź na potrzeby obecnego rynku w zakresie wykwalifikowanej kadry zarówno w zarządzaniu bezpieczeństwem jak i higieną pracy. Głównym celem kursów jest przede wszystkim jak największy rozwój umiejętności oraz zdobycie dodatkowych kwalifikacji zawodowych przez wszystkich uczestników, w zakresie systemu BHP. O czym warto pamiętać? To fakt, iż wszystkie szkolenia objęte są specjalnym procesem Certyfikacji Kompetencji Personelu, który przeprowadzany jest przez niezależną jednostkę certyfikującą! 

Certyfikowane szkolenia BHP- jaki jest ich cel?

Należy zaznaczyć, iż głównym celem przeprowadzania certyfikowanych szkoleń BHP jest zapoznanie wszystkich uczestników kursu założeniami dotyczącymi systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, co ważne wszystko to odbywa się zgodnie z obowiązującymi normami! Uczestnicy szkolenia zapoznają się także z zasadami prowadzenia auditów oraz kwestiami dotyczącymi zarówno przygotowania jak i zatwierdzania raportów.

Kto powinien skorzystać z kursów BHP?

Powinieneś wiedzieć, iż certyfikowane szkolenia BHP są skierowane przede wszystkim do osób, które pragną potwierdzić swoje kompetencje i kwalifikacje w zakresie Systemu Zarządzania BHP, potwierdzenie to następuje poprzez otrzymanie certyfikatu niezależnej jednostki certyfikującej! Posiadanie certyfikatu w obecnych czasach jest bardzo istotne, gdyż większość pracodawców stawia na wysoko wykwalifikowany personel pracowniczy. Liczy się nie tylko sama wiedza specjalistyczna, ale również zdobyte i potwierdzone kompetencje w zakresie praktycznym.

Certyfikowane szkolenia BHP- jakie korzyści?

Uczestnictwo w certyfikowanych szkoleniach BHP niesie ze sobą bardzo wiele zalet wśród których można wymienić między innymi:

  • wysoka jakość szkolenia- warto dodać, iż szkolenia przeprowadzane są przez doświadczonych trenerów, specjalistów, dzięki czemu zyskujesz pewność i gwarancję zdobycia kwalifikacji w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy na najwyższym poziomie
  • funkcjonalna i wygodna forma zajęć- bardzo dużą zaletą szkolenia BHP jest fakt, iż kursy charakteryzują się intensywnymi zajęciami tematycznymi, podczas których stosuje się różne metody nauki. Podczas szkoleń uczestnicy pracują w grupach, najczęściej kilkuosobowych, zatem jest to rodzaj wspólnej pracy, która służy rozwiązywaniu zadań oraz opracowywaniu przykładów. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zdobyć wiedzę teoretyczną oraz praktyczną, co pozwoli wykorzystać ją w późniejszym czasie, w pracy zawodowej.

Posiadanie Certyfikatu kompetencji niesie ze sobą szereg korzyści, można wśród nich wymienić miedzy innymi:

  • certyfikat kompetencji oznacza potwierdzenie zdobytych kwalifikacji i doświadczenia przez niezależną jednostkę certyfikującą
  • posiadając certyfikat otrzymujesz możliwość dalszego kształcenia i doskonalenia swojej wiedzy w zakresie Systemu Zarządzania BHP
  • ukończenie szkolenia oraz otrzymanie certyfikatu sprawia, iż zyskujesz uznanie nie tylko na rynku polskim, ale także międzynarodowym.

Jak wygląda schemat kształcenia?

Należy zaznaczyć, iż schemat kształcenia w zakresie Systemu Zarządzania BHP składa się z kilku etapów, bowiem osoby które chcą zdobyć kwalifikacje po odbyciu szkolenia pierwszego stopnia i po zdanym egzaminie otrzymują tytuł: Specjalista Ds. Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy. Co bardzo istotne, ukończenie szkolenia pierwszego stopnia i otrzymanie powyższego tytułu umożliwia uczestnictwo w kursie drugiego stopnia, podczas którego uzyskać można tytuł: Pełnomocnik Ds. Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy. Dodatkowo osoby, które pragną uzyskać uprawnienia pozwalające na przeprowadzanie auditów BHP mogą skorzystać ze szkolenia i ubiegać się o tytuł: Auditor Wewnętrzny Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here