wznowienie działalności

Czy jesteś przedsiębiorcą, który w przeszłości ,,zamroził’’ działanie swojej działalności? Tak się składa, że ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Czy nie wiesz jak wznowić działalność gospodarczą? Najszybszy i najprostszy sposób to wykonanie tego przez internet. Co musimy w takim razie zrobić? Dowiedź się, jakie są najczęstsze powody zawieszenia działalności? Jak wznowić działanie firmy? Sprawdźmy to! 

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/jak-wznowic-dzialalnosc-gospodarcza-najszybszy-sposob/ 

Jakie są najczęstsze powody zawieszenia działalności? 

Powodów zawieszenia działalności może być naprawdę dużo. Być może działasz w branży sezonowej lub miałeś kłopoty finansowe bądź zdrowotne i nie chciałeś lub nie mogłeś łączyć tego z prowadzeniem biznesu. Powodów może być wiele, jednak nie musimy rezygnować na zawsze, ponieważ możesz skorzystać z ,,zamrożenia’’ swojej działalności.  

Co zrobić, żeby wznowić działanie firmy?

Obecnie zawieszenie działalności gospodarczej jest bezterminowe.

Nie musisz musimy martwić się, że po upływie dłuższego czasu zostaniesz wykreślony z rejestru Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG).

Podczas zawieszenia działalności nie wpłacasz zaliczek podatku, nie płacisz ryczałtu czy karty podatkowej. Nie opłacasz też składek ZUS. Natomiast nie możesz osiągać też przychodów w związku z działalnością. Po wznowieniu działalności wrócisz do tych obowiązków, ale będzie też mógł zarabiać.

Okres zawieszenia nie przerywa Ulgi na start ZUS oraz obniżonej składki ZUS, co oznacza, że po wznowieniu ulgi nie będą już obowiązywały. Działalność mamy możliwość wznowić dopiero po 30 dniach od zawieszenia. Najszybciej i najłatwiej zrobić to przez internet, a dokładniej przy użyciu platformy Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Czy wznowienie działalności gospodarczej kosztuje? 

Wznowienie działalności gospodarczej jest bezpłatne. Jeżeli jednak chcesz, być reprezentowany przez pełnomocnika, to pamiętaj o dołączeniu pełnomocnictwa wraz z dowodem zapłaty opłaty skarbowej za to pełnomocnictwo. Taka opłata wynosi 17 zł. Za pełnomocnictwo udzielone członkom rodziny nie płacimy. Teraz zapewne, kiedy wiesz już wszystko nurtuje Cię jedno zasadnicze pytanie: kiedy można wznowić swoją dzałalność gospodarczą. Okazuje się, że możemy to zrobić, w każdym wybranym przez siebie momencie. Samodzielnie wybierasz datę wznowienia firmy. Przy zawieszaniu działalności mogłeś skorzystać z opcji wpisania daty, do kiedy Twoja działalność ma zastać zawieszona i wtedy rozpoczęcie odbywa się automatycznie.

Zobacz też: http://www.geostrefa.pl/spolka-z-ograniczona-odpowiedzialnoscia/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here