Jak wykorzystać cegłę w mieszkaniu

Cegła na ścianie to element dekoracyjny, który już kilka lat temu wszedł na nasze salony i na razie nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Dlaczego? Cegła jest bardzo charakterystycznym elementem dekoracyjnym, który świetnie komponuje się z różnymi wnętrzami. Jak wykorzystać cegłę dekoracyjną w mieszkaniu?

Czy tylko do salonu?

Płytki z cegły na ścianie wyglądają świetnie zarówno w salonie, jak i przedpokoju, łazience, czy kuchni. Jest to element dekoracyjny, który nadaje styl wnętrzu. Trzeba pamiętać, że cegła pięknie wygląda w dużych, przestronnych wnętrzach. Wysokie okna, przez które wpada duża ilość światła dodatkowo uwypuklają urok cegły. Małe mieszkanie może dodatkowo pomniejszyć optycznie.

Stara cegła we wnętrzach prezentuje się dobrze zarówno, gdy chcemy stworzyć mieszkanie w stylu vintage, marzymy o przywróceniu czaru przeszłości starej kamienicy, ale równie ciekawie wygląda w nowoczesnym, industrialnym lofcie. Odpowiednio dobra do innych elementów wystroju tworzy niepowtarzalny, elegancki klimat.

Nie tylko w połączeniu z bielą

Cegła jest materiałem, który potrafi ocieplić wnętrze. Trzeba jednak pamiętać, by stosować ją w pomieszczeniach z umiarem. Zbyt duża ilość cegły na ścianie może przytłoczyć pomieszczenie. Stara cegła we wnętrzach pięknie komponuje się z innymi materiałami oraz kolorami.

Cegła dekoracyjna ze sklepu retro-cegly.pl idealnie wygląda z białymi ścianami. Pokój wydaje się dzięki takiemu połączeniu większy, przestronniejszy, a cegła od razu zwraca na siebie uwagę. Cegła jest tak charakterystycznym elementem dekoracyjnym, że nie potrzebuje innych dodatków. Dobrze wygląda z drewnem, które również daje wrażenie ciepłego, przytulnego pomieszczenia.

Szarości są idealnym tłem do uwypuklenia cegły. Takie połączenia sprawdzają się w łazience oraz kuchni. Imitacja cegły wraz z szarymi kaflami na podłodze wygląda elegancko i gustownie. Cegła na ścianie od dłuższego już czasu pojawia się w łazienkach oraz kuchniach, czyli pomieszczeniach, które jeszcze niedawno były zarezerwowane wyłącznie dla glazury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here