Starając się o kredyt mieszkaniowy

Bardzo często w życiu przychodzi taka chwila, że potrzebna jest większa gotówka. W przypadku większych sum jedynym wyjściem z sytuacji jest pożyczenie pieniędzy od banku. W zależności od przeznaczenia znaleźć można różnego rodzaju kredyty. Każdemu jednak zależy by był on jak najtańszy, a co za tym idzie raty jak najmniejsze. Samodzielnie szukając najlepszej oferty można stracić dużo czasu, więc warto wykorzystać do tego kalkulator kredytowy online.

Czym jest kalkulator kredytowy online?

Kalkulator kredytowy online pozwala bardzo łatwo i szybko porównać w jednym miejscu oferty z wielu banków. Podając odpowiednie parametry kredytu takie jak jego wysokość i ilość rat, znaleźć można kredyt z najmniejszymi opłatami. Kalkulator pokaże wszystkie niezbędne informacje jak wysokość jednej raty, prowizja, oprocentowanie czy rrso (rzeczywista roczna stopa oprocentowania). Wyniki posortowane zostaną od najmniejszej raty, a co za tym idzie – najtańszego kredytu dla wybranych parametrów.

Dlaczego warto wykorzystać kalkulator kredytowy online

Tego typu kalkulatory oprócz standardowego porównania ofert pozwalają od razu wysłać wniosek przez internet o wybrany kredyt. Znacznie zmniejsza to czas potrzebny na znalezienie i wybranie odpowiedniej oferty. Jest do bardzo duża oszczędność przede wszystkim czasu. Porównując w internecie wszystkie dostępne oferty (a jest ich bardzo dużo) stracić można wiele czasu.

Jakie kredyty można porównać?

Kalkulator kredytowy online dostępny jest w zasadzie dla wszystkich rodzajów kredytów. W zależności od jego przeznaczenia są to:
– kredyt hipoteczny. Przeznaczeniem tego typu kredytu jest zakup nieruchomości. Zarówno na zakup domu (lub mieszkania), który już stoi, jak i budowę nowego. W przypadku tego kredytu wymagany jest najczęściej określony procentowo wkład własny. Cechuje się niskim oprocentowaniem oraz długim okresem spłaty, ze względu na dużą wysokość kwoty kredytu.
– kredyt gotówkowy. W porównaniu z powyższym zdecydowanie wyższe oprocentowanie, ale nie ma konkretnego przeznaczenia. O ile w przypadku kredytu hipotecznego należy wydać go na mieszkanie lub dom to tutaj jest w zasadzie pełna dowolność. Tego typu kredyt sprawdzić się więc w przypadku innych wydatków jak np. wymarzona wycieczka.
– kredyt konsolidacyjny. Przeznaczeniem tego typu kredytu jest spłata wcześniejszych zobowiązań. Wydłużenie czasu spłaty i połączenie kilku kredytów pozwala na uzyskanie mniejszej miesięcznej raty, co znacznie mniej obciąża budżet domowy.
– kredyt samochodowy. Jak sama nazwa wskazuje jego przeznaczeniem jest zakup samochodu – nowego lub używanego.

Jakie warunki trzeba spełnić by dostać kredyt

Znalezienie odpowiedniego kredytu to jedno, ale by go dostać trzeba również posiadać odpowiednią zdolność kredytową, o której niektórzy zapominają. Jest to maksymalna kwota kredytu jaką można otrzymać od banku, która uzależniona jest od wielu czynników. Nie można mieć również złej historii kredytowej, którą banki sprawdzają w BIK. Niespłacone kredyty czy inne zobowiązania mogą przekreślić szanse na uzyskanie wybranego kredytu, nawet pomimo wysłania wniosku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here