Pożyczanie pieniędzy

Kto z nas nie spotkał się z sytuacją, w której nieoczekiwanie potrzebował dużej gotówki i to „od zaraz”, a takowej nie miał przy sobie. Rodzą się wtedy problemy, których nie sposób ominąć – jak wtedy szybko poradzić sobie z sytuacją i zaradzić temu jakże przykremu problemowi? Z pomocą przychodzą wtedy pożyczki, które są dostępne nawet do piętnastu minut i zaczynają nas wabić swoją uroczą ofertą. Jednak czy powinniśmy się im dać zaskoczyć? Jak nie dać się zmanipulować i wygrać to wszystko?
Przede wszystkim postaraj się wybrać kredyt – taki, który będzie szyty na miarę twoich potrzeb. Zapewni Ci wyjątkowo niskie oprocentowanie, przez które będziesz mógł spać spokojnie. To niezwykle istotne, aby spędzić czas bez martwienia się co dalej. Kredyty, które oscylują do pięciu procent prowizji są kredytami, które zapewniają komfort psychiczny. Różnicy przy oddawaniu przy niewielkich potrzebach nawet nie odczujesz, a być może uratują Cię od kryzysowej sytuacji.
Ciekawą ofertę, którą również możesz znaleźć w ofertach bankowych jest kredyt bez prowizji – który sprawi, że oddasz tyle ile faktycznie pożyczyłeś. Przeczytaj jednak uważnie zanim się na to zdecydujesz – dość często są to „wabiki”, które mają sprawić, że będziesz tym zainteresowany, a niewielkim druczkiem na dole okaże się, że oprocentowanie jest jednak dodane po tygodniu.
Co się opłaca? Opłaca się przede wszystkim oszczędzanie we własnym zakresie w domowych warunkach – lepiej zapobiegać sytuacji, w których zostajemy bez gotówki na dłuższy czas, na przykład odkładając sukcesywnie po dwieście złotych miesięcznie, niż później dość szybko zastanawiać się skąd wziąć gotówkę na swoje potrzeby. Jak jeszcze możemy temu zaradzić? Wydając mniej – statystyki są bezwzględne, wydajemy tyle ile zarabiamy, zamiast dążyć do obniżania tych sum. Tego typu sytuacje nie powinny się nigdy zdarzać – powinniśmy jak najmniej działać z tym, co mamy. Przede wszystkim musimy myśleć o sytuacjach, w których możemy się potencjalnie znaleźć. Zapewnić sobie poduszkę finansową, na wypadek nieoczekiwanych sytuacji – a takowe to z pewnością utrata pieniędzy, pracy czy zwyczajna okolicznościowa czynność jaką może być kradzież. Na takich właśnie czekają banki – niewykształconych, rozrzutnych i zdolnych wziąć pieniądze z jak największym oprocentowaniem, aby później oddawać nawet trzykrotność sumy, którą się początkowo zapożyczyło.
Ważną umiejętnością, którą można w sobie wyrobić jest pracowitość. Jeżeli jeden etat nie wystarcza, czasem trzeba przez jakiś okres czasu wziąć drugi, aby pieniądze, które zarabiamy się wyrównały i sprawiły, że będziemy mieć ich znacznie więcej – zapewnią nam wtedy spokojny byt i sprawią, że będziemy mogli wydawać ich na przyjemności. Kolejną interesującą umiejętnością jest z pewnością asertywność – szczególnie w stosunku do samego siebie. Nie nagradzanie się za wszystko może okazać się najlepsze co nas może spotkać – lepiej tego typu drobne pieniądze odłożyć do skarbonki, niż po tygodniu zapomnieć jaki był cel tego, co chcieliśmy kupić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here