Klimatyzatory elektryczne

Upały nie sprzyjają pracy biurowej, szczególnie gdy trzeba spędzić kilka godzin w nasłonecznionym lokalu. Wybawieniem są więc klimatyzatory, które są dostępne w różnych wariantach. Zobacz, jakie masz możliwości i wybierz opcję najlepiej dostosowaną do swoich warunków.

Rodzaje klimatyzatorów

Klimatyzatory elektryczne to urządzenia służące ochładzaniu (a czasem również ogrzewaniu) pomieszczeń, które są dostępne w dwóch wariantach: ściennym, typu split, czyli montowanym na stałe oraz w wersji stojącej, umożliwiającej wygodne przenoszenie urządzenia. Ciepłe powietrze jest pobierane z otoczenia, schładzane i wyrzucane z powrotem do pomieszczenia, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie oczekiwanej temperatury. Klimatyzatory przenośne są doskonałym wyjściem w przypadku wynajmowanych lokali, gdzie tymczasowy montaż instalacji byłby nieopłacalny lub zarządca budynku zwyczajnie nie wyraża na nie zgody. Zarówno jedne, jak i drugie modele są zasilane prądem, co umożliwia ruch zawartego w nich czynnika chłodniczego. Proces ten sprawia, że pojawiają się skropliny, które najlepiej jest wyprowadzić poza obręb budynku – do ogródka, na balkon lub choćby przez okno.

Wśród modeli przenośnych są również dostępne tzw. klimatory, których zaletą jest całkowity brak rur – mają jedynie przewód zasilający. Zamiast nich urządzenia zostały za to wyposażone w specjalne pojemniki, których zadaniem jest zbieranie nagromadzonej w trakcie całego procesu wody. Jeśli zdarza Ci się często zmieniać miejsce pracy, to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie, gdyż ze wszystkich dostępnych możliwości są one zdecydowanie najłatwiejsze w transporcie.

Na co zwrócić uwagę kupując klimatyzator?

Klimatyzatory elektryczne mają różne, wyrażane w kilowatogodzinach moce, które należy dostosować bezpośrednio do rozmiaru powierzchni. Aby jak najlepiej dobrać urządzenie do warunków, dobrze jest też przyjrzeć się termoizolacji budynku.

Klimatyzatory elektryczne działają na zasadzie lodówek, a co za tym idzie – podczas pracy generują dźwięki. Jeśli w biurze ma być cicho, ważne jest, aby podczas zakupów sprawdzić specyfikę danego modelu pod względem głośności pracy.

W przypadku modeli mobilnych typu klimatory dobrze jest też sprawdzić pojemność misy na skropliny. Zbyt mały zbiornik nie będzie komfortowy w użytkowaniu, gdyż będzie wymagał częstej wymiany i wylewania wody, co wymaga zaangażowania osób trzecich.

Wybierając urządzenie, należy również sprawdzić, czy zostało wyposażone w czujnik, umożliwiający stałe utrzymanie pożądanej temperatury. To ogromne ułatwienie, gdyż narzędzie będzie automatycznie uruchamiać się, gdy tylko ustawiona temperatura zostanie osiągnięta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here