Jakie kredyty hipoteczne?

Niektórzy twierdzą, że własne mieszkanie lub dom jest jak skarbonka bez dna. Faktycznie co roku inwestujemy w nasze mieszkanie pieniądze, i choć dbamy o nie, szanujemy wszystkie swoje sprzęty, to i tak raz na jakiś czas musimy wyłożyć większą ilość gotówki na generalny remont.
Niektórzy lubią robić od razu remont całego mieszkania, inni starają się co roku remontować po jednym pomieszczeniu. Oczywiście każde z tych rozwiązań jest dobre i wszystko zależy od tego, która opcja najbardziej pasuje właścicielom. Nie bez znaczenia są także kwestie finansowe. Niektórzy z nas zwyczajnie nie mają na koncie bankowym większej sumy pieniędzy z przeznaczeniem na wykonanie remontu. Nie ma co się jednak załamywać, tylko należy wybrać się do naszego banku, aby dowiedzieć się o możliwości kredytowania naszego wymarzonego remontu.
Kredyt 40 tys powinien bez problemu wystarczyć na przeprowadzenie remontu kuchni, a jeśli się postaramy, w tej kwocie załapie się także korytarz lub mała łazienka. Banki wciąż chętnie udzielają kredytów, zwłaszcza kredytobiorcom ze stałą pracą i przyzwoitą pensją. Jeśli mamy historię kredytową, z której wynika, że spłacaliśmy dotychczasowe raty terminowo, nie powinniśmy mieć problemów z uzyskaniem wymaganej wysokości kredytu.
Zanim jednak udamy się do banku usiądźmy na spokojnie z kartką papieru i policzmy, jakie wydatki nas czekają, co planujemy kupić i jakie prace wykonać. Choć nie zawsze uda się nam dokładnie wyliczyć wszystko co do złotówki, to przynajmniej da nam to pewien pogląd. Warto także przyjąć około 10 procent dodatkowych kosztów, które mogą wyniknąć podczas remontu, a które są niezamierzone.
Jeśli więc planujemy wykonać remont kuchni na pewno będziemy mieliw planach odmalowanie pomieszczenia. Zakup odpowiedniej ilości farby i gruntu zależy oczywiście od wielkości pomieszczenia. Doliczmy także szpachle do zdrapywania starej farby, płyn do odtłuszczania, wałki i pędzle do malowania oczyszczonych ścian i sufitu. Na farbach także starajmy się nie oszczędzać. Lepiej wybrać te droższe, ale bardziej znane i polecane. Każdy ekspert w sklepie podpowie nam, które farby sprawdzą się najlepiej w kuchni, a które na przykład w łazience gdzie występuje para, lub w salonie.
Podczas generalnego remontu zapewne zdecydujemy się na wymianę mebli. Warto poszukać ofert promocyjnych w dużych sieciach sklepów meblowych. Tam nie tylko możemy uzyskać korzystny rabat, ale również liczyć na wsparcie doświadczonych ekspertów. Niejednokrotnie jest też szansa na otrzymanie wizualizacji naszego pomieszczenia wraz z nowymi meblami, a dzięki temu idealnie dobierzemy kolor do wnętrza. Zwróćmy też uwagę na usytuowanie naszej kuchni- jasna i przestronna kuchnia może być umeblowana ciemniejszymi, drewnianymi elementami. Jeśli jednak nasza kuchnia nie ma dużych rozmiarów i znajduje się od północy bądź zachodu, zdecydujmy się raczej na jasne meble i większą ilość oświetlenia.
Po podliczeniu wszystkich planowanych wydatków udajmy się do banku. Zazwyczaj kredyt 40 tys jest na tyle rozsądnym, że nie powinniśmy mieć problemów z uzyskaniem go, a później możemy już przystąpić do działania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here