Mieszkanie na swoim

Masz na oku nową pralkę? A może chciałbyś zmienić auto? Masz wydatek, z którym nie można zwlekać, ale w portfelu masz zdecydowanie za mało, aby kupić to, czego Ci trzeba?

W tej sytuacji z pomocą przychodzą nam banki. Banki oferują nam różne rodzaje kredytów: konsumpcyjne, konsolidacyjne, hipoteczne, inwestycyjne. Są również pożyczki, które są mniej wymagającą prawnie formą usługi, ale nie tym się dzisiaj zajmiemy.

Dlaczego kredyt gotówkowy w banku to dobry pomysł?

Jeśli akurat nie dysponujemy kwotą, za którą moglibyśmy kupić daną rzecz kredyt może nas uratować. W bankach mimo, że wymaganych jest wiele formalności jesteśmy zupełnie bezpieczni. Kredyty w bankach podlegają prawu bankowemu, więc o ile dokładnie zapoznamy się z umową kredytową możemy być pewni, że bank nas nie oszuka.

Jak wziąć kredyt?

Najpierw zastanówmy się jaka dokładnie suma jest nam potrzebna. Jeśli kupujemy samochód, to do ceny auta warto również doliczyć dodatkowe koszty – przerejestrowanie, przegląd, ubezpieczenie. Abyśmy byli pewni, że pieniędzy na pewno nam wystarczy. Jeśli kupujemy np. meble, warto doliczyć koszty transportu.

Jeśli już znamy kwotę, która nas interesuje i jesteśmy jej pewni musimy zapoznać się z ofertą bankową. Pobieżnie można to zrobić w internecie – są strony, które opisują aktualne promocje kredytowe w bankach, także możemy wybrać parę banków, których oferta odpowiada nam najbardziej. Parę, ponieważ w zależności od naszej zdolności kredytowej bank albo udzieli kredytu, albo nam go odmówi. Dlatego warto w zanadrzu mieć parę banków, które nam odpowiadają. Wtedy gdy w jednym dostaniemy odmowę, od razu udajemy się do drugiego.

Jeśli kwota kredytu jest spora, należy wziąć ze sobą zaświadczenie o dochodach, a także niektóre banki wymagają PITów z ostatniego rozliczenia.

Kiedy udamy się do banku pierwszym krokiem do uzyskania kredytu jest rozmowa z doradcą. Musimy go poinformować o kwocie interesującego nas kredytu, o wybranej ofercie (jeśli wybierzemy ją wcześniej), o odpowiadającym nam czasie spłaty. Wówczas doradca zaproponuje nam wstępnie warunki uzyskania kredytu. Jeśli będą nam odpowiadały, to następnym krokiem jest symulacja kredytu gotówkowego. Doradca ją wykona, a także objaśni nam krok po kroku o co chodzi. Powie nam o odsetkach, prowizjach, a także poinformuje nas o miesięcznej kwocie raty. Jeśli wszystko będzie w porządku i zgodzimy się na warunki umowy to doradca bierze się za dopełnianie formalności. Sprawdza on naszą zdolność kredytową, drukuje umowy i objaśnia nam, co w nich się znajduje.

W tym momencie warto pamiętać, że umowę trzeba przeczytać „od A do Z”, więc usiądź sobie wygodnie i weź się za lekturę.

Po zapoznaniu się z umową dopytaj doradcę o rzeczy, których nie rozumiesz lub powodują u Ciebie wątpliwości. Kredyt to nie żarty, dlatego naprawdę ważne jest, abyś wiedział co podpisujesz.

Jeśli już wszystko jest dla Ciebie jasne i uważasz, że taki kredyt gotówkowy Ci odpowiada to możesz podpisać umowę.

Teraz bank będzie mógł wypłacić Ci pieniądze, a Ty kupisz sobie to, czego Ci potrzeba.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here