Kredyt przez internet - kto może go dostać?

Dzisiaj coraz częściej, chcąc uzyskać kredyt, wcale nie trzeba odwiedzać placówki bankowej. Nikogo nie dziwi już zarządzanie finansami w warunkach domowych np. przy pomocy urządzeń mobilnych. Coraz większą popularnością cieszą się też szybkie kredyty online. Jak można je uzyskać i kto ma szansę na otrzymanie takiego kredytu?

Szybki kredyt online – jak to działa?

Osoby, które chcą uniknąć żmudnych formalności związanych z uzyskaniem kredytu w banku, mogą ubiegać się o szybki kredyt online. Złożenie wniosku w tym przypadku nie trwa długo i nie jest zbyt skomplikowane.

Osoby, które są już klientami danego banku, mogą złożyć stosowny wniosek kredytowy w swoim systemie transakcyjnym. Decyzję zwrotną otrzymują na ogół w ciągu kilku minut. Dodatkowo jeśli na konto bankowe wpływa regularnie wynagrodzenie, bank przygotowuje kredyt online bez żadnych zaświadczeń. Można więc na samym początku sprawdzić, jaką ofertę bank przygotował dla danej osoby.

Jeśli w banku, w którym chce się uzyskać szybko kredyt online, nie posiada się konta, trzeba wypełnić odpowiedni wniosek przez internet. Bank sprawdza wiarygodność danej osoby w BIK i ocenia jej zdolność kredytową na podstawie przesłanych informacji.

https://nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/kredyty

Procedura udzielania szybkiego kredytu online

Instytucja finansowa, która ma udzielić kredytu przez internet, weryfikuje dane swojego klienta często na podstawie tzw. przelewu weryfikacyjnego. Bank, gdy podejmuje decyzję pozytywną, wskazuje rachunek bankowy, na który należy przelać 1 grosz lub 1 złoty w celu weryfikacji danych osobowych.

Jakich dokumentów wymaga bank przed przyznaniem szybkiego kredytu online? Formalności jest w tym przypadku zaskakująco niewiele. Najczęściej potrzebne mu są jedynie dane osobowe i oświadczenie o wysokości uzyskiwanych dochodów. Samo wypełnienie wniosku kredytowego nie trwa więcej niż kilka minut i jest bardzo proste. To jednak bank decyduje o tym, jak dużego kredytu może danej osobie udzielić.

Czy warto zdecydować się na szybki kredyt online?

Szybkie kredyty online, podobnie jak wszystkie inne produkty finansowe, ma swoje wady i zalet. Przede wszystkim w tym przypadku pomoc finansową można otrzymać bardzo szybko, bez wielu zbędnych formalności. Dla klientów to oczywista oszczędność czasu. Dodatkowo cały proces jest bardzo wygodny, począwszy od złożenia wniosku przez internet aż po wypłacenie środków. Decyzja ze strony banku zapada szybko, ale klient może na spokojnie zapoznać się z umową i parametrami danej oferty kredytowej. Niemal cała procedura odbywa się bez wychodzenia z domu. Trzeba mieć jedynie dostęp do internetu. Pieniądze trafiają bezpośrednio na konto osobiste kredytobiorcy i mogą być przeznaczone na dowolny cel. Bank w to nie ingeruje.

Oczywiście kredyty online mają i swoje minusy. Przede wszystkim przez internet trudno jest negocjować warunki oferty. Dodatkowo nie można liczyć na pomoc doradcy finansowego, który wyjaśniłby niuanse umowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here