Chcesz zostać głównym księgowym? Zobacz, co powinieneś zrobić!

Coraz więcej osób decyduje się na karierę w księgowości i to niezależnie od tego, jakie wcześniejsze doświadczenia zawodowe posiadają czy jakie studia lub inne szkoły ukończyły. Wynika to z faktu, że obecnie na rynku, zwłaszcza w dużych miastach, możemy odnaleźć naprawdę wiele naprawdę atrakcyjnych ofert pracy, zarówno w małych i średnich firmach, jak i również w międzynarodowych korporacjach właśnie na stanowiskach związanych z księgowością. Z tego powodu warto postawić nie tylko na odpowiednie wykształcenie i zdobywanie odpowiedniego doświadczenia, ale również na dodatkowe szkolenia i kursy – i to właśnie one mogą okazać się kluczowe, jeżeli w przyszłości chcecie zostać głównym księgowym i rozwijać naszą karierę!

Poniżej znajdziecie propozycję szkoleń, które organizowane są przez Instytut Certyfikacji Zawodowej Księgowych, który działa przy samym Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce – organizacji cenionej nie tylko przez samych księgowych w całej Polsce, lecz również wielu pracodawców, co jest jednym z kluczowych aspektów z perspektywy osób, które poszukują faktycznie wartościowych kursów i szkoleń. Szkolenia organizowane przez SKwP są znakomite postrzegane w każdym CV, tym bardziej więc warto się na nie zdecydować.

Instytut Certyfikacji Zawodowej Księgowych przygotował 4-stopniowy kursy, każdy stopień przeznaczony jest dla osób o innym doświadczeniu lub wykształceniu. Oto one!

Kurs I-stopnia

Oto idealne rozwiązanie dla osób zdecydowanie początkujących. Aby zapisać się na kursy I-stopnia, należy spotkać następujące wymagania:

– posiadać wykształcenie co najmniej średnie,
– uznawać potrzebę ustawicznego kształcenia podczas całego okresu pracy jako księgowy,
– rozumieć znacznie zasad i norm etycznych w takiej pracy, jak właśnie praca księgowego.

Nie są to wiec wymagania wygórowane, widać więc, że kariera w księgowości może otworzyć się przed naprawdę wieloma osobami, wystarczy zdecydować się na odpowiedni kurs, dzięki czemu łatwiej będzie nam zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe w tej branży, jeżeli do tej pory nam się to nie udało. Kurs I-stopnia przygotowuje do pracy na stanowisku księgowego oraz odbywa się w Warszawie, a jego ceny zaczynają się od 1719 zł. Kwotę tę można rozłożyć jednak na raty, jeżeli będzie to opcja wygodna dla przyszłego kursanta.

Kurs będzie trwał aż 82 godziny. Kursanci będą brali udział w zajęciach teoretycznych oraz praktycznych, dostaną również w ramach kursu dostęp do wielu zaawansowanych, w tym aktorskich, materiałów. Aby zaliczyć kurs, należy pojawić się na 70% zajęć, zaliczyć wszystkie prace kontrole oraz zdać egzamin końcowy – jest to możliwe, gdy zdobędzie się przynajmniej 30% możliwych do zdobycia punktów.

Więcej szczegółów o kursi I-stopnia można znaleźć pod adresem https://instytut.skwp.pl/szkolenia/kurs-i-stopnia-dla-kandydatow-na-ksiegowego-(82-godziny)-273.

Kurs II-stopnia

Jest to rozwiązanie idealna dla osób, które chcą zdobyć stanowisko samodzielnego księgowego, zwanego również specjalistą ds. rachunkowości. Sam kurs jest znacznie obszerniejszy, niż kurs I-stopnia – trwa on aż 200 godzin, a kursanci również będą uczestniczyć w wielu zróżnicowanych zajęciach, zarówno praktycznych, jak i teoretycznych, prowadzone przez specjalistów z branży. Kurs odbywa się w Warszawie, a jego ceny zaczynają się od 3825 zł, jednak znów kwota ta może zostać rozłożona na wygodne raty.

Wymagania przed aspirującymi do zapisania się na kurs II-stopnia prezentują się następująco:

– należy posiadać wykształcenie co najmniej średnie oraz ukończony kurs I-stopnia lub inny kurs kandydata na księgowego, posiadać tytuł technika rachunkowości lub posiadać inny dokument poświadczający jego zdobytą wiedzę i umiejętności (musi on zostać zaakceptowany przez Instytut Certyfikacji Zawodowej Księgowych),
– należy uznawać potrzebę doskonalenia zawodowego oraz rozumieć istotę i znaczenie norm i zasad etycznych,

Wymagania stawiane przed kursantami, aby zaliczyć kurs, prezentują się tak samo, jak w przypadku kursu I-stopnia, z tą różnicą, że należy pojawić się przynajmniej na 60% wszystkich zajęć.

Więcej szczegółów o kursi II-stopnia można znaleźć pod adresem https://instytut.skwp.pl/szkolenia/kurs-ii-stopnia-dla-kandydatow-na-specjaliste-ds-rachunkowosci-samodzielnego-ksiegowego-(200-godzin)-264.

Kurs III-stopnia

Jeżeli chcemy zostać głównym księgowym, to właśnie kurs III-stopnia nam w tym pomoże. Znów będzie odbywał się ona w Warszawie, całość trwa aż 212 godzin, a ceny zaczynaj się od 4027 zł.

Oto wymagania, które stawiane są przed osobami, które aspirują do zapisania się na kurs III-stopnia:

posiadanie wykształcenia wyższego lub średniego umożliwiające podjęcia studiów,
– zakończenie kursu II-stopnia lub innego kursu specjalisty ds. rachunkowości, lub posiadanie odpowiedniego certyfikatu księgowego wydanego przez Ministerstwo Finansów, lub posiadanie tytułu licencjata, lub magistra o specjalności rachunkowości, lub posiadanie tytułu magistra, lub licencjata i zaliczenie testu sprawdzającego wiedzę z zakresu kursu II-stopnia,
–uznawanie potrzeby doskonalenia zawodowego oraz rozumienie norm i zasad etycznych w pracy księgowego.

Więcej szczegółów o kursi III-stopnia można znaleźć pod adresem https://instytut.skwp.pl/szkolenia/kurs-iii-stopnia-dla-kandydatow-na-glownego-ksiegowego-(212-godzin)-274.

Kurs IV-stopnia

Na stanowisku głównego księgowego nie kończą się jednak nasze możliwości. Kurs IV-stopnia umożliwia nam zdobycie tytułu zawodowego księgowego, który otwiera przed nami jeszcze szersze możliwości zawodowe. Zachęcamy do ich sprawdzenia, podobnie jak i oferty samego kursu. Więcej szczegółów o kursi IV-stopnia można znaleźć pod adresem https://instytut.skwp.pl/szkolenia/kurs-iv-stopnia-dla-kandydatow-na-dyplomowanego-ksiegowego-(160-godzin)-282.

Gwarantujemy, że zdecydowanie się na ofertę Instytut Certyfikacji Zawodowej Księgowych będzie znakomitą decyzją dla wszystkich, którzy poważnie myślą o sukcesach jako księgowy i rozwoju właśnie na tym stanowisku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here