Strategie handlu EUR/USD

Dolar amerykański i euro to dwie z najbardziej znanych walut na świecie. Zarówno na jedną, jak i na drugą stosunkowo mocno wpływają fluktuacje Produktu Krajowego Brutto. Z tego powodu, dość często w momencie gorszej koniunktury w strefie dolarowej, traderzy często zwracają się w stronę euro lub na odwrót. EUR/USD posiada zatem największy globalny wolumen obrotu, co oznacza, że jest to najczęściej wymieniana para walutowa na świecie. Niezależnie od tego, czy początkujący inwestor uznaje ten instrument za łatwy czy trudny w handlu, z pewnością warto śledzić jej codzienną zmienność i ruch cen. Przedstawiamy najlepsze strategie handlu EUR/USD.

Jak inwestować z zyskiem?

Kluczem do długoterminowego sukcesu w handlu jest posiadanie solidnej strategii i trzymanie się jej, niezależnie od pokusy czy strachu. Handel parą EUR/USD na rynku forex nie różni się w tym względzie od innych sposobów inwestowania. Handlowcy odkryli, że istnieją co najmniej trzy równie skuteczne strategie, które najlepiej sprawdzają się w przypadku tej pary walutowej. Niektórzy praktykują tylko jeden sposób, podczas gdy inni traderzy łączą ze sobą poszczególne metody. Warto poznać je wszystkie i wybrać tą, która najlepiej sprawdzi się w Twoim inwestowaniu. 

  • handel według analizy fundamentalnej

W tej strategii transakcje powinny być dokonywane na podstawie szczegółowej analizy podstawowych informacji. W zależności od wskaźników może być to handel krótkoterminowy lub handel długoterminowy dokonywany w oparciu o zmianę stóp procentowych.

  • handel metodą analizy technicznej

Transakcji tą metodą dokonuje się na podstawie analizy wykresu pary EUR/USD. Do tego celu można zastosować m.in. klasyczną analizę techniczną.

  • handel poprzez wskaźniki

Handel parą walutową jest w tym przypadku określany za pomocą sygnałów preferowanych przez tradera wskaźników. Na ich podstawie są tworzone złożone systemy transakcyjne. 

Dlaczego warto handlować na EURUSD?

Duża płynność występująca na parze walutowej EUR/USA pozwala wchodzić w wybraną pozycję bez obawy, że nie będzie można jej zamknąć. Kolejnym atutem takiego inwestowania jest także niski spread transakcyjny. Jest on szczególnie ważny dla początkujących traderów, gdyż im niższy spread, tym łatwiej zarobić pieniądze.

Kurs EUR/USD to także punkt bazowy dla reszty światowych walut. W zależności od tego czy ta para się umacnia czy też osłabia, występuje proste przełożenie na notowania innych par walutowych. Co więcej bardzo duża ilość towarów jest kwotowanych w dolarach amerykańskich, toteż aktualny kurs EUR/USD jest świetną wskazówką trendów panujących na światowym rynku surowców i towarów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here