Nowoczesne metody płatności online

Każdy, kto choć raz robił zakupy przez internet, na pewno spotkał się z choć jedną nowoczesną metodą płatności online. Dużo szybsze i łatwiejsze niż przelewy tradycyjne, zyskały one w krótkim czasie sympatię klientów rynku e-commerce. Na czym polegają, które metody są najpopularniejsze, co je wyróżnia i czemu właściwie warto z nich korzystać?

Pay-By-Link

Metoda Pay-By-Link pozwala na dokonanie szybkiego przelewu przez internet. W metodzie tej klient zostaje przekierowany na stronę operatora, a następnie wybiera bank, z którego chce dokonać przelewu. Zaletą tej metody jest możliwość automatycznego wypełnienia formularza przelewu, a autoryzacji dokonuje się w bardzo prosty sposób. Przed jej dokonaniem klient widzi dane sklepu, w którym robi zakupy oraz kwotę do zapłaty, dzięki czemu można mieć pewność, że uniknie się błędu przy dokonywaniu płatności online. Skorzystanie z metody Pay-By-Link trwa zazwyczaj nie dłużej niż kilkanaście sekund! Kolejną zaletą jest fakt, że informacja o dokonaniu zapłaty trafia od razu do sklepu intrenetowego, co pozwala zaoszczędzić czas oczekiwania na przesyłkę.

Kody BLIK

Inną metodą płatności online są kody BLIK. Można je wygenerować praktycznie w każdym banku, a do dokonania transakcji potrzebny jest tylko telefon z zainstalowaną aplikacją banku! Nie wszyscy wiedzą, że BLIK umożliwia nie tylko dokonanie płatności w sklepie internetowym, ale również płatność w sklepie stacjonarnym, wypłatę gotówki z bankomatu czy wykonanie przelewu natychmiastowego na numer telefonu.

Na uwagę zasługuje zwłaszcza ta ostatnia metoda, jaką są przelewy online na telefon, będące wygodną opcją rozliczenia zwłaszcza między osobami prywatnymi.

Przelewy online na telefon

Jak to działa? Aby przelać środki, wystarczy znajomość numeru telefonu danej osoby – nie są potrzebne żadne inne dane, dzięki czemu metoda ta jest nie tylko prosta, ale też niezwykle szybka. Potrzebny jest wyłącznie smartfon z dostępem do Internetu i zainstalowaną aplikacją banku, z której jest możliwość wygenerowania kodu BLIK. Pamiętać należy również, że numer telefonu, którym posługuje się klient, musi być zarejestrowany w systemie BLIK! Zaletą przelewu na telefon płatności jest to, że przelana kwota pojawia się od razu na koncie odbiorcy, a przelewy realizowane są 24 godziny na dobę!

Inne nowoczesne metody płatności, o których należy pamiętać, to np.:

  • Google Pay – będąca równie szybkim (a także bezpiecznym – nie są udostępniane żadne dane!) sposobem płacenia poprzez aplikację na smartfonie,
  • Kliknij i zapłać z Visa – pozwalająca na dokonanie zapłaty za pomocą jednego kliknięcia.

Szeroki wybór różnych metod płatności online daje możliwość wyboru takiej, która aktualnie jest dla nas najwygodniejsza i najszybsza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here