Chcesz wysyłać z najlepszymi – zamów kuriera?

0
1043

Rynek kurierski to jeden z najprężniej rozwijających się sektorów. Na ten trend wpływają sklepy internetowe, zakaz handlu w niedzielę, a nawet pandemia. W efekcie klienci indywidualni oraz firmy coraz chętniej wybierają usługi najlepszych przewoźników, a w miastach i miasteczkach pojawia się coraz więcej paczkomatów. Firmy kurierskie inwestują w najnowsze technologie, a tym samym bardzo sprawnie dostosowują się do zmieniających się trendów. Tym samym najlepiej odpowiadają na potrzeby klientów oraz trendy i skutecznie wyprzedzają konkurencję.

Jak nadać paczkę?

Zanim klikniesz „zamów kuriera”, musisz wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej. W odpowiednie miejsca wpisuje się podstawowe parametry przesyłki takie jak waga i wymiary, podaje się dane adresowe oraz można także wybrać opcje dodatkowe z całego katalogu. Wśród tych najbardziej popularnych jest pobranie, ubezpieczenie czy doręczenia ekspresowe. I choć trzeba zapłacić za te alternatywy, to pozwalają one dopasować każdą usługę do indywidualnych potrzeb. Na podstawie wszystkich wprowadzonych danych zostanie przygotowana wycena oraz określony prognozowany czas doręczenia. Korzystanie z usług brokera daje dostęp do ofert różnych przewoźników. W efekcie okazuje się, że jest zdecydowanie taniej i szybciej można znaleźć opcję, która doskonale odpowiada na nasze potrzeby. Zamów kuriera, zapłać za usługę i czekaj na przyjazd kierowcy, który odbierze przesyłkę i dostarczy ją prosto do odbiorcy. Jest trasę można śledzić w specjalnym module dostępnym na stronie internetowej.

Opcje szyte na miarę

Trzeba pamiętać o tym, że kurier dokłada starań, by każda przesyłka została doręczona do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Jednak to nadawca jest odpowiedzialny za jej poprawne zapakowanie zgodnie z wytycznymi. Więc, zanim wybierzesz opcję zamów kuriera, sprawdź, czego nie można wysyłać oraz jak przygotować przesyłkę, by dotarła bezpiecznie. Większość przewoźników zaleca wysyłanie przedmiotów w kartonie o regularnym kształcie. Musi być on dostosowany do wymiarów oraz wagi ładunku. Wszystkie elementy należy w taki sposób zabezpieczyć, aby minimalizować ryzyko jakichkolwiek uszkodzeń, a wolną powierzchnię w kartonie trzeba wypełnić specjalnymi wypełniaczami. Na opakowaniu należy przykleić wygenerowany przy zamówieniu list przewozowy. Jego numer będzie również niezbędny, gdy będziesz chciał sprawdzić, gdzie jest paczka w specjalnym module śledzenia przesyłki. Terminowe doręczenia są szczególnie istotne dla sklepów internetowych. Gdy już wszystko przygotujesz, zamów kuriera i ciesz się spokojem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here