Rozbudowa za własne środki

Dla dość wielu z nas rozbudowa firmy za własne środki to rzecz jasna mądra strategia. Mowa tu o tym, że własne oszczędności się zbiera, a w odpowiednim momencie wydaje na te dodatkowe stanowiska pracy. Tego typu stanowiska rzecz jasna swoje kosztują i co równie istotne ( http://www.cswi.edu.pl/ ) warto w takowe zainwestować wtedy gdy gospodarka się rozwija. W praktyce często oznacza to spory wydatek, ale warto ponieść takowy, bo płacimy sto procent inwestycji z własnej kieszeni. Jeśli zaś bierzemy kredyt to po pewnym czasie okazuje się, że płacimy jakieś 130% wartości inwestycji. Różnica tkwi rzecz jasna w tym, że nie musimy czekać, aż uzbieramy tę wymagana kwotę i wcześniej zainwestujemy w nowe stanowiska pracy, czyli w perspektywie jakichś trzech lub pięciu lat możemy o wiele lepiej wyjść na kredycie, choć w tego typu przypadkach równie dobrze można się też przeliczyć z wydatkami i to nawet solidnie, bo jeśli w trakcie spłacania kredytu nastanie ten kryzys gospodarczy, to dana firma może aż za szybko utracić płynność.

Obawy przedsiębiorców.

W czasach obecnych znaczna część przedsiębiorców nie boi się kredytów, ale nadal można też znaleźć kogoś takiego, kto woli zarobić te sto tysięcy na maszynę do własnej firmy, niż brać kredyt na takową. wiele znaczy też i to, że jeśli bierze się kredyt na te pięć lat lub na więcej czasu, to trudno przewidzieć jak bardzo może się zmienić sytuacja ekonomiczna w kraju. Dlatego zarabianie i oszczędzanie to dla dość wielu z nas opcja znacznie pewniejsza, bo zaoszczędzone pieniądze na rozwój firmy różnią się od kredytu. Ten drugi niestety trzeba spłacać i to nawet przez dekady, a oszczędności to nie zobowiązania prawne wobec banku i dlatego lepiej dla wielu inwestować pieniądze zaoszczędzone, choć trzeba czasu by zebrać dostatecznie wiele oszczędności na cele firmowe. Plusem w tego typu sytuacjach może być też i to, że lepsi przedsiębiorcy zarabiają i na własnych firmach i inwestujący w waluty lub w kryptowaluty. Dlatego też mają dodatkowy przychód i nie muszą się martwić ratami kredytu.

Zobowiązania.

Kredyt to rzecz jasna zobowiązanie, a oszczędności to też i ta sprytna inwestycja, czyli te pieniądze, które sobie odłożyliśmy warto wydać na nas warsztat samochodowy, ale nie w sposób dowolny, czyli można dodać do niego te dwa lub trzy stanowiska pracy z podnośnikami do aut. Problem tkwi jedynie w tym, że tak zainwestować możemy jedynie w tym stabilnym ekonomicznie czasie, bo jeśli nie przemyślimy inwestycji, to możemy stracić i to sporo wtedy gdy kryzys ekonomiczny zacznie się pogłębiać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here