konsolidacja kredytów

Życie z długiem nie jest łatwe i nie jest też opłacalne. W rzeczywistości może minąć wiele lat, zanim uda się wyjść i dojść do budżetowej równowagi, ze względu na odsetki i opłaty, które są naliczane w miarę upływu czasu. Kiedy tak się dzieje, kuszące może być szukanie alternatyw, takich jak programy typu konsolidacja kredytów. Ale zanim zdecydujesz się na jakąkolwiek pomoc w oddłużeniu, ważne jest, aby wiedzieć, czy wybrany program i dostawca są dla Ciebie odpowiednie.

Czy wszystkie programy konsolidacji kredytów są dobrą strategią redukcji zadłużenia?

Jeśli chodzi o konsolidację zadłużenia, istnieją pewne rodzaje, o których należy pamiętać. Kredyt konsolidacyjny zadłużenia jako klasyczna konsolidacja kredytów i program konsolidacji zadłużenia (często nazywany planem zarządzania długiem).

Pożyczka na konsolidację zadłużenia

Konsolidacja kredytów to opcja, którą można znaleźć w większości instytucji finansowych. W Polsce istnieje wiele legalnych firm, w tym większość banków i spółdzielczych kas pożyczkowych, które oferują pożyczki na konsolidację zadłużenia kwalifikowanym kredytobiorcom. Jednak tego typu pożyczki są trudniejsze do zatwierdzenia, a pożyczkobiorca wymaga średniego lub dobrego ratingu kredytowego.

Program konsolidacji zadłużenia

Z drugiej strony, jeśli chcesz przystąpić do programu konsolidacji zadłużenia, zwykle musisz to zrobić za pośrednictwem agencji doradztwa kredytowego. Ten program jest świetny dla osób o słabej historii kredytowej, ponieważ nie ma wymogu zdolności kredytowej. Jednak te programy konsolidacji zadłużenia są nieformalną propozycją między tobą a twoim wierzycielem, która jest negocjowana przez twojego doradcę kredytowego w twoim imieniu. Oznacza to, że w przeciwieństwie do wniosku konsumenckiego lub bankructwa nie jest on regulowany, a wierzyciel może w dowolnym momencie zrezygnować z programu.

Jak działa program konsolidacji zadłużenia?

Program konsolidacji zadłużenia (lub plan zarządzania długiem) polega na tym, że doradca kredytowy kontaktuje się z wierzycielami, aby pośredniczyć w transakcji, która umożliwia spłatę zadłużenia w miesięcznych ratach przez określony z góry okres. Konsolidacja kredytów niejako przejmuje Twój dług. W każdym razie celem jest pozostawienie cię z niższą miesięczną płatnością i jednorazowym planem ratalnym, co powinno sprawić, że proces będzie bardziej przystępny niż posiadanie wielu długów i stóp procentowych do śledzenia. Gdy tylko zrozumiesz różnicę między budżetowaniem a konsolidacją zadłużenia – już będziesz krok do przodu, jeśli chodzi o wyjście z bieżących długów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here